Mi történt a régi pbj fórummal

Pilisborosjenői, közéleti információ forrás.

Mi történt a régi pbj fórummal

HozzászólásSzerző: oldalgazda » kedd okt. 22, 2013 11:31 pm

Tisztelt Fórumozók!

Elnézéseteket kell kérnem:
A tárhely szolgáltató félreértések következtében törölte a teljes tár területemet.
A hibát én ,mint a rendszer üzembentartója követtem el.
A régi fórumba írt tartalmak és maga a keret fórumrendszer is megsemmisült.
A fórum életében egy kb. 2 hónapos üzemszünet következett be. Ennyi időbe telt egy új fórumot üzembe állítani. Mentségemre szóljon, hogy jómagam nem vagyok informatikus. Mind időbéli, mind technikailag és mind anyagi lehetőségeim korlátozottak voltak a fórum működést helyreállítani.

A régi fórum előzményei:
A fórum sok évvel ezelőtt a Községvédő Egyesület információ megosztó eszközeként jött létre.
A lógó és elnevezés ugyan mindvégig a régi fórumon fellelhető volt, de az utóbbi 8 évben tartalmilag általános, független fórumként üzemelt.

A múlttal kapcsolatos segítségkérés, lehetőségek:
A régi legnépszerűbb témákat megtaláljátok.
A régi rendszer által küldött Email üzenetekből a mellékelt txt file-ba sikerült visszaállítani az elmúlt 2 évben született hozzászólásokat.
Akinek van türelme ebből a fileból témánként leválogathatja a régi hozzászólásokat.

Az új fórum:
A új fórum teljesen független, semleges arculatot kapott, egy mindenki számra hozzáférhető, nyílt kommunikációs felületként került publikálásra:
Fórum technikailag sok újdonságot tartalmaz.
Pld.:
Lehet képeket, dokumentumokat csatolni a hozzászólásokhoz.
Lehet privát üzenet küldeni.
Biztonságosabban üzemeltethető.

A fórum jövője:
Támogatókat, Partnereket keresek a rendszer független, biztonságos üzemeltetéséhez.

Megköszönve türelmeteket,
üdvözlettel: oldalgazda
Csatolmányok
Régi fórum hozzászólások.TXT
(1.96 MiB) 655 alkalommal.
oldalgazda

Re: Mi történt a régi pbj fórummal

HozzászólásSzerző: Dictator » szer. okt. 30, 2013 8:06 pm

Minden el van nézve, ha a vége jó! Márpedig ez most jobb, mint a régi fórum. Sajnos sok hasznos írás volt ott, nagy kár értük ha nem sikerült megmenteni. Az oldal üzemeltetésébe szívesen besegítek anyagilag, mert ez alatt a 2 hónap alatt bár jól éreztem magam, de teljesen vakon viszonyultam a falu közéletéhez. Szükség van erre az alternatív információforrásra, ha rajtam múlik hajlandó vagyok tenni érte.

Üdv a phpBB birodalmában!
Hosszan nem mennék bele, nem olyan könnyű a helyzet, el kellene indulni, majd meglátjuk mi jön ki belőle.

A forrást elő kell teremteni, el kell végezni a munkát! Meg lesz az eredménye.
Dictator

HozzászólásSzerző: Dictator » szer. okt. 30, 2013 8:09 pm

Ja most látom a txt filet, akkor majd idővel kibányásszuk ami kell. Köszi hogy megtetted (megtettétek) ami tőletek telt és nem hagytátok veszni az egészet. Féltem, már nekem kell egy blogot csinálnom a végén. :)
Hosszan nem mennék bele, nem olyan könnyű a helyzet, el kellene indulni, majd meglátjuk mi jön ki belőle.

Dictator

HozzászólásSzerző: Egyszervolt » szer. okt. 30, 2013 10:17 pm

Azért nagyon nagy kár, hogy egyenlőre a Google kereső robotja lenullázta az oldalt így például a Pilisborosjenő kereső szóra most sehol sincs az oldal. Reméljük idővel lesz ez még másképp. Régen 2. 3. találati helyen szerepelt.

Támogatási javaslat 1:
Google Adwords –ben lehetne egy ideig kb. 3 hónap fizett hirdetéssel támogatni az oldal megjelenését pld Pilisborosjenő kereső szóra.

Támogatási javaslat 2:
Az oldal népszerűsítése érdekében lehetne kérni/ fizetni a Pilisborosjenői Hirmondóban egy reklámhelyet. Kb ilyen szöveggel:
"Újra üzemel Pilisborosjenő Civil Internetes fóruma: http://www.pbj.hu"
Egyszervolt

HozzászólásSzerző: oldalgazda » szer. okt. 30, 2013 10:56 pm

A Google kereső robot 2013 10.30-án 9:50 pm időponttal meglátogatta az oldalt.
A pbj.hu visszakapta régi helyét: 3 találati sorban vagyunk.
Ez nagyon jó hír: így mindenki újra ránk találhat.
Ezek után a Google Adwords fizetett hirdetés felesleges!
A Hirmondóban való szerepeltetés jó ötlet!
oldalgazda

HozzászólásSzerző: Dictator » csüt. okt. 31, 2013 12:14 am

Hírmondóval az a baj, hogy mostanra már csak 2-3 havonta jelenik meg és lehet annyi idő alatt magától is elterjed a hír. Bár nem elvetendő az ötlet.
Szerintem először tudjuk meg mi és mennyi kell az üzemeltetéshez, majd ha az biztosítva van utána lehet marketingre gyűjteni.

Dictator

HozzászólásSzerző: oldalgazda » csüt. okt. 31, 2013 3:17 am

Ez évi alapüzemelés anyagi kerete biztosított.
Adatmentés, frissítés, tárhely bérlet, domain, évi 3-5 órai rendszergazdai óradíj.
Ezek összköltsége kb 60.000-80.000 Ft/év.

Külön fórum részen, hirdetések publikálásával próbálok majd „bevételt” jelentő szolgáltatást elindítani.

A hirdetési /támogatási díjakat majd az éppen aktuális közcél támogatásra javasolnám majd közvetlenül befizetni. Ha erről egy bizonylatot kapok megköszönöm és a hirdető egyenlegén jóváírom és a hirdetés mellett láthatóan publikálni szándékozom.

Ilyen módon megmarad a www.pbj.hu pártatlansága, függetlensége.

Ettől még nekem nem lesznek költségeim fedezve, de úgy érzem, hogy ezzel módszerrel ezen, a rendszeren keresztül nyomon követhetően lehet másoknak akár több irányba is egyszerre segíteni.
A hirdetők/ támogatók látható felületen tehetnék meg támogatási felajánlásaikat.
Közjóért dolgozó szervezetek kaphatnak egy központosított publikus bemutatkozási, támogatási lehetőséget.

Láthatóvá válik ki tud segtíeni, hol kell segítség.
Talán feltérképezhető lesz hol, milyen témában milyen az civil érdekképviselet, gondoskodás.

TÁMOGATÁSOTOKAT KÉREM 1:
Aki arra vonatkozó információval bír arra vonatkozólag, hogy milyen helyi szervezet van aki (jogi formával és számlaszámmal is rendelkezik) közcélú feladatot lát el az kérem tegye közzé az Alapítványok fórumrész alatt.

TÁMOGATÁSOTOKAT KÉREM 2:
Arra és kérnék vállalkozót /támogatót aki mindezt egy phpBB alatti felületen átláthatóan meg tudná jeleníteni. Illetve arra is kellene jelentkező aki ennek a fórumrésznek az adminsztrációját, moderálását fel tudná vállalni.

Lehet, hogy a fenti ötletek megvalósítása meghaladja a phpBB kereteit, lehetőségeit.
Az is lehet, hogy hibás a rögtönzött elgondolásom, örömöm.

De hátha sikerül....
Persze az is lehet, hogy sem Támogató, sem Hirdető nem lesz......
Ha ezen a fórumon nagy nyüzsgés, forgalom van akkor már talán hirdetők is aktívabbak lesznek.

TÁMOGATÁSOTOKAT KÉREM 3:
Hirdetni nem csak céget, terméket lehet.
Hanem szaktudást , szabadidőt........ bármely civil erőforrás felajánlást lehet.
És kérni sem csak alapítványi formában lehet. Civilként is lehet feladatra támogatót keresni. Az is fontos hogy ez ember nem csak magának kérjen, hanem másnak. Lássa és mutassa be másoknak, hogy hol van szükség segítségre.

TÁMOGATÁSOTOKAT KÉREM 4:
Nagy nyüzsgés meg itt akkor lesz, ha a fórum (pld. választási része) beindul. Az érdekeltek, a vélemény nyilvánítók, a drukkerek az ellendrukkerek és a polgár- és képviselő jelöltek.............. információkat,véleményeket, félelmeket, örömeket............. osztanak meg ezen a fórumon.

A fórum újra él!
Én ezt tudtam adni Nektek.
oldalgazda

HozzászólásSzerző: Dictator » csüt. okt. 31, 2013 8:38 pm

Oldalgazda,

Látom a google keresővel párhuzamosan megjelentek a spam botok is.
Elég sok macera van velük, de remélem sikerrel tudod kezelni őket.

elvi szinten van segítség, sajnos a gyakorlati részhez nem értek: https://www.phpbb.com/community/viewtop ... &t=2122696

Dictator

HozzászólásSzerző: oldalgazda » csüt. okt. 31, 2013 10:10 pm

Igyekszem.
oldalgazda

HozzászólásSzerző: Dictator » pén. nov. 01, 2013 9:00 am

Látom ügyesen megoldottad, gratula.

Jövőre nagyobb szükség lesz a fórumra mint bármikor, ezért ha kell szívesen beszállok az üzemeltetés költségeibe akár hosszabb távon is. Ha gondolod, keress meg privát üzenetben és egyeztetünk.

Üdv,

Dictator

Vissza: Mi történik és minek kellene történnie Pilisborosjenőn?