Vityillók a Teve-sziklákig

Pilisborosjenői, közéleti információ forrás.

Re: Vityillók a Teve-sziklákig

HozzászólásSzerző: korte » csüt. nov. 28, 2013 11:28 am

Kedvesem,
a "föld" nevű természeti tárgynak megvan az a sajátos tulajdonsága, hogy vízzel elegyedve ún. sarat képez. A jelenség országszerte megfigyelhető, és tudtommal nem olyan dolog, amivel bármit is csinálni kell. Ebből az anyagból növénynek nevezett élőlények bújnak elő, amelyek kilehellése a te belehellésed. Velük sem kell semmit csinálni. Legfeljebb közibükmész, csodálod őket, kinyújtózol, elmerengsz. Ha bekerítik őket és felzabáltatják őket nagytestű állatokkal, úgy mint ló, birka, akkor az miért jó neked? Vagy amikor szivecske alakú járólapokon lakkcipődben trappolsz nyírt buxusok közt a lakatolt kapuig, ahol a biztonságtechnika manager oldalán fityegő adóvevő klettyegegésére visszafordulsz - ezt akarod te, te kis farontó, épületvizonarista?
korte

HozzászólásSzerző: korte » csüt. jan. 02, 2014 11:38 pm

Úgy tűnik, uraink megszavazták nekünk a lakóterületeket a Teve-sziklák felé. Rengeteg olyan szó jut az eszembe erről, ami a szaporodással és az anyagcserével kapcsolatos. Hogy veszi egy képviselő vagy egy polgármester a bátorságot, hogy népszavazás nélkül döntsön ilyen kérdésekről? Barmok vagyunk, nem emberek, karámban élünk. Minden technikai és elvi lehetőség megvan, hogy magunk döntsük sorsunkról (internet, közvetlen demokrácia), mi meg hagyjuk, hogy nem akart képviselők döntsenek ránk.
korte

HozzászólásSzerző: GergelyGyorgy » pén. jan. 03, 2014 9:29 pm

Körte!
Úgy általában kiver a víz, ha egy írásod megjelenik.
Tájékozatlanságod, óvoda és gyerek fóbiád ( Nyilván ennek is köszönhető, hogy óvoda-mutyi ügyében is csak egy abszolút félrevezető egysoros képzavarod jelent meg ) szokott leginkább lenyűgözni. Most emelted a tétet ezzel a vityilló-ügyi hisztériakeltéssel.
Teve-szikla felé az utóbbi húsz évben semmilyen változás nem történt a terület besorolásával kapcsolatban.
Ezen a területen senki nem akar, és nem tud vityillókat építeni. A terület besorolása, Natura 2000 védettsége ezt nem is teszi lehetővé.
Társadalmi megállapodásról beszélsz. Én itt születtem, itt élek 57 éve. Ez alatt velem senki nem állapodott meg társadalmilag egyetlen terület beépítéséről sem. Ez, azt hiszem, nem is olyan nagy baj. Közben a falunk a duplájára nőtt. Örülök neki.
Több éves előkészítő munka után most elfogadtak egy építési szabályzatot. Nem azok fogadták el, akik előkészítették. Nem tudok feltétlenül örülni, hogy elfogadták, mert sok olyan tartalma van, ami -szerintem - hosszú távon károkat okoz a falunak. Esetenként igen komoly, tízmilliókban is mérhető károkat. Visszavonni persze majd lehet ezeket, csak nyilván pereket von majd maga után, minden felelőtlenül elfogadott határozatnak jogi következményei vannak, ezeket nyögjük ma is, illetve lehet, hogy évtizedek múlva is ezeket fogjuk nyögni.
Szerencsére a Teve-szikla irányában nincs semmi helyrehozhatatlan.
A társadalmi megállapodás popularitását űbereled most a népszavazás igényével.
Előszőr tartsunk népszavazást arról, hogy tartsunk-e népszavazást, aztán minden kiadott építési engedélyről is, mert lehet, hogy nem mindenkinek tetszik valami.
Van ennek a szerencsétlen falunak most épp elég baja a nem létező problémákon kívül is. Inkább azokkal kéne foglalkozni.
Persze, ez egy fórum. Itt végül is írhat mindenki, amit akar.
GergelyGyorgy

HozzászólásSzerző: korte » szomb. jan. 04, 2014 3:06 pm

Kedves György!

Ha megnézed a térképet, akkor a sárga beteges folt terjed kifelé az Egri vár irányában. Üü van ráírva, ami sem erdőt, sem szántóföldet nem jelent, hanem valami olyasmit, amin emberi létesítmények lesznek, arról ne nyissunk vitát, hogy mifélék. Akárki szennyezte össze sárgával, bűnös az, és bűnös az is, aki kitörölhette volna, de nem tette. A gondolat és a szándék megjelent, formát öltött. Az ördög benézett, a farkas betette az egyik lábát, a kockát elvetették, a kő megindult a lejtőn. Tudod, az eseményeknek az a szokása, hogy az elejükön kezdődnek.
Azon meg végképp csodálkozom, hogy a módosítással kapcsolatban nem volt falugyűlés, nem adtak ki érthető tájékoztatást, amiben érveltek volna, mit miért. Illetve nem csodálkozom, mert akik hatalomba kerülnek, azok letojják, hogy a népség mit gondolna. Azt hiszik, amit ők gondolnak az a jó, az ő szándékuk a Szándék és az Akarat maga. Ne légy tag ebben a mozgalomban.
A tájékozatlanságom meg pont olyan, mint a többi 3000-é.
Helyi ügyekben pedig igenis a közvetlen demokráciáé a jövő, mert ez így nem van jól. Próbáld elképzelni, hogy nem arra választunk meg, hogy helyettünk legyél okos, hanem arra, hogy egyeztesd, fogd össze és valósítsd meg az akaratunkat. (Több esély van meggyőzni 1500-2000 embert igaz és ésszerű érvekkel, mint 6 embert, ha azok csak magukra hallgatnak, vagy neadjisten külső nyomásnak vannak kitéve.)
A víz ki ne verjen Benneteket, menjetek békével!

(Óvodaügyben álláspontom világos: egy db új óvoda kell, ahol minden gyerek elfér hosszútávon is. Ha efelé megy a dolog, az jó cél. Ennél többet nem mondtam. És nem is fogok, mert az első pillanatban láttam, hogy a gazdasági része a dolognak ugyanolyan szövevényes lesz, mint a Malomdűlő, vagy mint bármelyik magyar közösségi beruházás manapság. Ha közpénzről van szó, sűrű erdő keletkezik. Semmi mód innen tisztán látni, ennél tudok magamnak értelmesebb elfoglaltságokat.)
korte

HozzászólásSzerző: Dictator » szomb. jan. 04, 2014 6:22 pm

GergelyGyorgy írta:
> Nem tudok feltétlenül örülni,
> hogy elfogadták, mert sok olyan tartalma van, ami -szerintem - hosszú távon
> károkat okoz a falunak. Esetenként igen komoly, tízmilliókban is mérhető
> károkat. Visszavonni persze majd lehet ezeket, csak nyilván pereket von
> majd maga után, minden felelőtlenül elfogadott határozatnak jogi
> következményei vannak, ezeket nyögjük ma is, illetve lehet, hogy évtizedek
> múlva is ezeket fogjuk nyögni.

A halandók, alulinformáltak kedvéért ezt majd kifejtené valaki?
Hosszan nem mennék bele, nem olyan könnyű a helyzet, el kellene indulni, majd meglátjuk mi jön ki belőle.

A forrást elő kell teremteni, el kell végezni a munkát! Meg lesz az eredménye.
Dictator

HozzászólásSzerző: GergelyGyorgy » szomb. jan. 04, 2014 10:21 pm

Körte!
Örömmel látom, hogy véleményünk mégsem áll olyan távol egymástól.
Mindezek mellett egy-két megjegyzést, ha megengedsz nekem.
Ez a mi mostani demokráciánk nem az a klasszikus - a démosz - demokráciája.
Ma az általunk megválasztott képviselők megválasztásuk pillanatától önjáróak, fütyülnek a választóik bizalmára, érdekeire ( persze, nálunk ez paradox módon nem igaz, nálunk nem a választott, hanem a meg nem választott képviselők uralkodnak ). Ez nem csak egy faluban, de országosan is így működik. Nem hiszem, hogy ezzel újat mondanék.
Személy szerint nekem sem tetszik, de attól még így van.
A következő választáson megint biankó csekket adunk új képviselőink kezébe, csak remélni lehet, hogy különbek lesznek.
Óvoda ügyben pedig ígényel némi naivitást, arra gondolni, hogy az "egy óvoda" irányába indulnánk, mikor egy 850-es helyett egy 450 négyzetméterest akarnak(?) megépíttetni. Persze fajlagosan kicsit drágábban. Hogy megépül-e, hogy milyen lesz, hogy milyen károkat okoz, ha mégsem épül meg, úgy tűnik lényegtelen, egyelőre csak az számít, hogy egy tíz millát még kidobjunk rá. De azért lehetőleg jó helyre.
GergelyGyorgy

HozzászólásSzerző: korte » vas. jan. 05, 2014 12:00 am

Ha óvoda ügyben úgy van ahogy mondod, azt nevezhetjük bűncselekménynek is, ha ez a szó is nem vesztette volna el értelmét mára.
Valójában sokunknak oda kellene menni, megérteni, hogy mi történik, és ha kell kiverni a balhét. De végtelenül reménytelennek érzem. Mélységes elismerésem és tiszteletem mindazoknak, akik mégis megpróbálják figyelemmel kísérni a piros golyócskát ebben a nagy nemzeti itt a piros hol a piros játékban.
korte

HozzászólásSzerző: lédi » csüt. jan. 23, 2014 5:00 pm

Egy kicsit messzebbre menjünk. A 20 év jól hangzik, de a jövőről való gondolkodáshoz nem elég. Ha összehasonlítod Ürömöt és PBJ-t, láthatod,hogy 100 évvel visszamenve is teljesen másképp fejlődött. Én nem tudom elemezni az okokat, de mindig így volt. Nagyon racionálisan hangzik, hogy ne hagyjunk gazt nőni ott, ahol ház is épülhet, de én amondó vagyok, hogy a falu sorsáról más nézőpontból kellene gondolkodni.
lédi

HozzászólásSzerző: arpadrudolf » szomb. jan. 25, 2014 8:14 pm

45 éve lakom Pilisborosjenőn, és kis változásoktól eltekintve, mintha ugyan az a "Porosjenő" lenne, mint az ideköltözésemkor.
Ez szellemi nyomor! De, hogy mind ideköltözött?
arpadrudolf

HozzászólásSzerző: Dictator » vas. jan. 26, 2014 1:06 pm

Próbálom megfejteni Pilisborosjenő 45 éves történelme hogyan kapcsolódik a Teve sziklához de még nem jöttem rá. A szellemi nyomorról csak annyit, hogy a rendszerváltás előtti időszakot nem kell magyarázni mert az sajnos adja magát. Utána viszont sok sok év kitartó aknamunkával, klasszikus ellentétek szításával és intellektuális osztályharc segítségével újra hasonló közéleti állapotokat sikerült kreálniuk (a faluban) azoknak az embereknek, akik másként illetve máshol nem tudtak érvényesülni. Az új rendszer vesztesei kicsiben visszahozták a régit, hiszen 60 és a halál közt már csak ebben érzik otthon magukat. Ez az "elit alakulat" szűri és tartja távol a falu vezetésétől az arra szellemileg és szakmailag amúgy alkalmas személyeket, ha vannak csoportokat úgy hogy lehetőleg el se jussanak a jelöltségig. Biztos lenne itt elég jogász, közgazdász, mérnök vagy tanár de a helyi politikában úgy látszik teljesen más kvalitásokra van igény, a választók egy bizonyos hányadát beleértve.
Hosszan nem mennék bele, nem olyan könnyű a helyzet, el kellene indulni, majd meglátjuk mi jön ki belőle.

A forrást elő kell teremteni, el kell végezni a munkát! Meg lesz az eredménye.
Dictator

Előző

Vissza: Mi történik és minek kellene történnie Pilisborosjenőn?