Választás 2014

Pilisborosjenői, közéleti információ forrás.

Re: Választás 2014

HozzászólásSzerző: WittmannImre » csüt. okt. 16, 2014 11:03 pm

Kedves Kriszta,
ne tegyünk úgy, mintha nem értenénk, miről beszélünk. Az idézetben:
> Június közepén került sor A PÁRT és köztem egy komoly beszélgetésre, ahol
> kikérték a véleményem a település helyzetével kapcsolatban. Egyértelműen
> látszott, hogy nagyon nagy a baj, s hogy a problémákat már nem képes a falu
> saját maga kezelni.
nem egy pártról - mint például szocdemek, kommunisták, liberálisok, konzervatívok, kisgazdák - van szó, amelyeknek persze szíve joga jelölteket állítani (bár mi a csudának lenne erre szükség Pilisborosjenőn), hanem A PÁRT-ról. A PÁRT-ról, mely világossá teszi, hogy miután minden bevételt központosított, s mindent csak mintegy kegyként juttat vissza, nem igazán tolerálja, ha visszautasítják jelöltjeit, és ezt nem is rejti véka alá.
WittmannImre

HozzászólásSzerző: régens » csüt. okt. 16, 2014 11:12 pm

A pártok normális esetben csak nagyobb településeken szoktak pártzászló alatt indítani , 10 000 fő fölött ugyanis kompenzációs lista van, amely a nagy bukás esetén is biztosít néhány mandátumot.
Solymáron amely időtlen idők óta fideszes is csak 2010 óta indulnak pártszínben , amikor a lakosságszám átlépte a tízezres határt.
Ráadásul itt a Fidesz és a baloldal között csak néhány százalék volt a különbség a tavaszi választásokon tehát még ez is ellene szólt. Érdekes hogy négy éve függetlenként Lökkösék taroltak, és most csak egy képviselőjük lesz/van.
régens

HozzászólásSzerző: Vendég » csüt. okt. 16, 2014 11:24 pm

LKriszta írta:
> A Küller iránti elkötelezettség a helyi szavazáson felülírja a párt
> iránti elkötelezettséget.

Éppúgy, mint LK nagymértèkű elutasítottsàga, mely a fenti helyzet inverzét idézte elő:) Nem értem, a Fidesz miért nem vette a fáradságot, h tájékozódjon a jelölttel kapcsolatban.
És ne már, a 'párt', 'ismerjük a szavazóink preferenciáit', ez annyira gáz!!

Ugyanakkor a Fidesz olyan sokat nem invesztált LK- ba, mert míg Ürömön a jelölt óriásplakátról mosolygott, addig itt csak a villanyoszlop-fecnik maradtak.

Egy amúgy lelkes Fidesz szavazó
Vendég

HozzászólásSzerző: LKriszta » csüt. okt. 16, 2014 11:57 pm

WittmannImre írta:
> Kedves Kriszta,
> ne tegyünk úgy, mintha nem értenénk, miről beszélünk. Az idézetben:
> > Június közepén került sor A PÁRT és köztem egy komoly beszélgetésre, ahol
> > kikérték a véleményem a település helyzetével kapcsolatban. Egyértelműen
> > látszott, hogy nagyon nagy a baj, s hogy a problémákat már nem képes a falu
> > saját maga kezelni.
> nem egy pártról - mint például szocdemek, kommunisták, liberálisok, konzervatívok,
> kisgazdák - van szó, amelyeknek persze szíve joga jelölteket állítani (bár mi a
> csudának lenne erre szükség Pilisborosjenőn), hanem A PÁRT-ról. A PÁRT-ról, mely
> világossá teszi, hogy miután minden bevételt központosított, s mindent csak mintegy
> kegyként juttat vissza, nem igazán tolerálja, ha visszautasítják jelöltjeit, és ezt
> nem is rejti véka alá.

Kedves Imre!
Ha azt írom, hogy a Fidesz és köztem, akkor az jobban jön le? Van személyes élményem az állampárti időkből, tudom mit jelent a párt kifejezés, de nekem ebben a kontextusban egy szóismétlés elkerülése volt a cél. Sajnálom, hogy rossz tapasztalatai vannak a pártokkal kapcsolatban. Én ezzel szerencsésnek mondhatom magam, ugyanis nekem soha nem szabtak meg semmit. Magam dönthettem el, hogy saját jelöltként vagy támogatottként indulok. Az is az én döntésem volt, hogy a párt által rendelkezésemre bocsátott kampányelemekből mit hogyan használok fel. Soha semmiben nem utasítottak. Azzal sem találkoztam eddig, hogy bárki is haragudna Pilisborosjenőre, mert nem én lettem a polgármester.
LKriszta

HozzászólásSzerző: LKriszta » pén. okt. 17, 2014 12:06 am

régens írta:
> Érdekes
> hogy négy éve függetlenként Lökkösék taroltak, és most csak egy
> képviselőjük lesz/van.

Nem lehet összehasonlítani a négy évvel ezelőtti helyzetet a mostanival. 2010-ben Küller 4+4 évére mondtak nemet a választók. A hetekkel való négy év veszekedés után 2006-ban a falu Küller mellé rakta le a voksát, amivel Küller nem tudott élni ellenzék nélkül sem. 2010-ben azzal nyertünk, hogy egy erős csapattal álltunk ki és Pilisborosjenőn addig ismeretlen stílusú kampánnyal. 2010-ben Fidesz színekben is nyertünk volna.
Most a választók elsősorban Paksira mondtak nemet, aminek a terhét én is és a Fidesz is cipeli.
LKriszta

HozzászólásSzerző: Vendég » pén. okt. 17, 2014 7:56 am

LKriszta írta:
>
>
> Gergely és Becske csapata és holdudvara jelentős mértékben Fidesz szavazókból áll.
> Küller ebből a szempontból már megosztottabb. A jobbikosok például rá adták le a
> szavazataikat, illetve kapott sok szavazatot balról is. De nagy számban vannak Fidesz
> szavazói is. A Küller iránti elkötelezettség a helyi szavazáson felülírja a párt
> iránti elkötelezettséget.
Mi igen, s tudjuk, hogy nagyjából kinek milyenek a helyi preferenciái, kötődései.

És mégis honnan lehet ezt ilyen pontosan tudni????
Vendég

HozzászólásSzerző: Vendég » pén. okt. 17, 2014 11:49 am

Honnan lehet tudni?! Lárifári ne légy ilyen buta, hát tudod "A PÁRT"!!
Az mindent tud!
Vendég

HozzászólásSzerző: Dictator » pén. okt. 17, 2014 8:09 pm

Ha nem indul, Küller nem nyer. Ha a Fidesz helyette bárki mást indít, akire
> szavaznak is a falusiak, Küller nem nyer. Ha megállapodnak előre egymással,
> Küller nem nyer. De jött Kriszta, Küller meg röhög a markába. Neki 120-al
> kevesebb szavazat is elég lett, mint 2010-ben volt neki. A
> szavazatmegoszlásról szóló maszlag meg csak ahelyett van, hogy ezt
> bevallaná.

Senki nem fog itt semmit bevallani, ezt már megszokhattuk. Ugyanazokat a tényeket és számokat mindenki úgy értelmezi ahogy neki kedvez. Egyfelől van ez az érzelmi fellángolás, ami párosul egy átlag háziasszony politikai naivitásával: segíteni a falun, nem lehetett visszautasítani, micsoda tapasztalatszerzés, közel kerültünk a választókhoz (5 év után???). Így is elő lehet adni, biztos az átlag emberek többsége beveszi ezeket. Aztán vannak akik már láttak pár választást, politikusok helyett inkább a politológusokra figyelnek, számolnak, elemeznek. A két tábor között sosem lesz egyetértés. Hiába írtuk le százszor előre mit hogyan nem kellene, vártuk tavasszal és nyáron a nagy csodát ... Kasszandra jól megmondta előre, ennek semmi értelme így. Hát valóban nem sok volt. Biztos vagyok benne hogy a jelöltek egy része teljesen elégedett magával és jövőre ugyanígy csinálná. 3 hónappal a választások előtt kitalálom/rábeszélnek a szomszédok vagy a párt hogy alkalmas vagyok polgármesternek, 2 hét alatt találok egy csapatot a nyári szabadságok közepén, de ha nem az se baj hiszen akkor van kire kenni az eredmények hiányát, az utolsó hétre a program is összeáll, fészbukon megosztok pár cuki fotót a családról meg szétdobálok pár szórólapoat majd utána döbbenten tapasztaljuk hogy ez így kevés. Kicsit korábban kellett volna nekikezdeni. Tényleg b.meg? Micsoda véletlenek vannak. Kicsit foglalkozni kellett volna a Küller hibáival ha már ők állandóan mocskolnak, kicsit tenni kellett volna valamit az elmúlt évek során hogy ne csak a pártlogóba kelljen kapaszkodni, kicsit együtt kellett volna működni a többiekkel hátha jobb lesz a program, nem osztódunk négy felé, erősebbek a képviselőjelöltek, több szakértő fér egy csapatba, egységes kommunikáció bla bla bla. Ne mááár, és ezt senki sem tudta? A realitásokat nézve mindenkinek tudnia kellett volna, de lássuk a valós helyzetet: mikor a stratégiai tervezésnek lett volna az ideje LK-nak még eszébe sem jutott a polgármesterség, BP meg hol GGY-vel, hol Janiékkal akart együttműködni hol egyikkel sem. TZS még azt sem tudta hogy pár hónap múlva a Hivatalban dolgozik majd, pláne nem hogy ezután polgármester akar lenni. Magyarán 2013 ősz - 2014 kora tavaszán ezek a jelöltek még SEHOL sem voltak. Utána jött az erőltetett kapkodás, késések, csúszások, egymásra rászervezések, casting a nyári szabadságok közepén, programok meg 3 héttel a választások előtt. Utóbbiakról már csak emiatt is lehetetlen lett volna időben egyeztetni a másikkal. Legközelebb legyen meg időben a program, és az alapján dőljön el ki akar polgármester és ki képviselő lenni. Nem fordítva.

Normális ember így el sem indulna, tehát itt van a hozzáállásbeli/nézetkülönbség ami számomra érthetetlen. Vagy jól csinálom, vagy nem csinálom.
Hosszan nem mennék bele, nem olyan könnyű a helyzet, el kellene indulni, majd meglátjuk mi jön ki belőle.

A forrást elő kell teremteni, el kell végezni a munkát! Meg lesz az eredménye.
Dictator

HozzászólásSzerző: Vendég_nek tűnő » pén. okt. 17, 2014 9:11 pm

Dictator! Ez borzasztó amit művelsz. Honnan veszed a jogot, hogy mindenki kioktass? Ilyen tudásnak és képességnek a birtokában, amit magadnak tulajdonítassz, Neked kellene lenned itt a MINDNHATÓNAK, vagy legalábbis a polgármesternek. A német erre azt mondja, hogy "Klugscheisser". Mindenkit kioktatsz, de...segíteni is tudnál? Ha ige, akkor a baromságaid helyett, tedd ezt. Szép hétvégét!
Vendég_nek tűnő

HozzászólásSzerző: Becskepisti » pén. okt. 17, 2014 9:50 pm

Egyetértek: és a legfelháborítóbbnak azt tartom Diktátor hozzászólásában, hogy -kivételesen- mindenben igaza van.
Ezt kikérem magamnak!
Csak szûklátókörû, zsigeri elôítéletességet ne..
Becskepisti

ElőzőKövetkező

Vissza: Mi történik és minek kellene történnie Pilisborosjenőn?