pihenőhely? vagy pénzszerzőhely?

Pilisborosjenői, közéleti információ forrás.

pihenőhely? vagy pénzszerzőhely?

HozzászólásSzerző: falusi » kedd jún. 03, 2014 10:38 am

Kezembe került egy szórólap, amelyben felhívják figyelmem egy kevélyhegyi pihenőhely kialakításának támogatására. Pénzbeli, hiszen számlaszámot adtak meg. a nagyon szép nevű Pilisborosjenőért Alapítvány számlaszámát.
Az alapítvány évek óta létezik, bizonyára sokan adakoznak is neki. Jómagam akkor hagytam abba, amikor azt tapasztaltam amit most is : sosem/sehol nem látom az Alaptvány éves elszámolását...amely ellenőrizhető is lenne.
Most azért nem fogom támogatni a kezdeményezést, mert semmiféle tervet nem mellékeltek.
Pl. - asztal ( ekkora, ebből és ennyiért )
- pad ( -"- )
- szemétgyűjtő ( -"- )
- ki készíti , mennyiért
_________________----------------------
összesen : ?

Nem szeretem, ha hülyének néznek!
falusi

Re: pihenőhely? vagy pénzszerzőhely?

HozzászólásSzerző: LKriszta » szer. jún. 04, 2014 6:06 am

A Pilisborosjenőért Alapítvány Bereczkiné Szendrey Éva művelődési ház igazgatóhoz kötődik, azt pontosan nem tudom megmondani, hogy milyen formában. A Várjátékok lebonyolítása is ezen keresztül zajlik. Annak idején, amikor szerettünk volna pontos kimutatást kérni a Várjátékokról és arról, hogy a különböző támogatásokat mire használták fel, nem sikerült egyértelmű választ kapnunk, csak azt, hogy az alapítvány szervezi, amihez az Önkormányzatnak semmi köze. Ezért is döntöttünk úgy, hogy ne vegyen részt az Önkormányzat olyan program megszervezésében és ne is adja a nevét hozzá, ahol a köz- és a magán így összekeveredik. A szponzorok (vállalatok) ennek az alapítványnak utalják a pénzt, amikor támogatják a Várjátékokat. Még 2010-ben a Küller-féle Önkormányzat is több millióval szállt be.

A Tanösvény kitáblázása és a tájékoztató füzet kiadása az ő támogatásukkal valósult meg.
LKriszta

HozzászólásSzerző: Dictator » szer. jún. 04, 2014 9:29 am

Nem ismerem ennek az ügynek a részleteit, de a Várjátékok az egy vicces történet támogatás szempontjából. Ezzel nem magát a rendezvényt akarom minősíteni, hanem a civil és önkormányzati szféra teljes összegabalyodására hívnám fel a figyelmet. Küller szomszédja egy Alapítványon keresztül szervezett egy olyan rendezvényt, amit Küllerék anyagilag támogattak a mi pénzünkből, az Önkormányzat számtalan indirekt módon jártul hozzá (terület, reklám, szponzorok, polgárőrség stb.) annak megvalósításához. Azt nem firtatom hogy ne tudnának elszámolni, de az biztos hogy rendes piaci versenyben ennél jóval többe került volna. Nekem ezzel semmi bajom nincsen, amennyiben ugyanez a kivételes bánásmód a többi falubelinek is jár. Vajon tényleg jár?
Hosszan nem mennék bele, nem olyan könnyű a helyzet, el kellene indulni, majd meglátjuk mi jön ki belőle.

A forrást elő kell teremteni, el kell végezni a munkát! Meg lesz az eredménye.
Dictator

HozzászólásSzerző: falusi » szer. jún. 04, 2014 12:19 pm

köszönöm a hozzászólásokat. Azonban a kérdéseimre nem kaptam választ. avagy senkit nem érdekel, hogy mire is adna pénzt pontosan? Mennyibe kerülne ez pontosan? Elég ha 100 Ft-ot adok, vagy 10 000-rel szálljak be? Megtudod valaha hogy mennyi pénzt tesznek el a Tiédből? ...
Várjátékok? hmmm. Egyre érdektelenebb, fantáziatlanabb... és az elszámolás ott is érdekesen alakul.
falusi

HozzászólásSzerző: Dictator » szer. jún. 04, 2014 1:44 pm

Falusi,

Kicsit belezavarodtál. Választ azért nem kaptál minden kérdésedre, mert nem az illetékeseket kérdezted meg. Google alapján egy kattintással megtalálhatók. Kriszta is részletes infóval szolgált.

Ők azok: http://nonprofit.hu/szervezet/pilisboro ... alapitvany

Másfelől amíg nem tudunk konkrét bizonyítékokkal szolgálni az esetleges elszámolási problémákkal kapcsolatban, ne vádaskodjunk alaptalanul. Véleményünk lehet a Várjátékokról, csak ne essünk bele abba a hibába mint az ÖPE Szerkesztőség.
Hosszan nem mennék bele, nem olyan könnyű a helyzet, el kellene indulni, majd meglátjuk mi jön ki belőle.

A forrást elő kell teremteni, el kell végezni a munkát! Meg lesz az eredménye.
Dictator

HozzászólásSzerző: Kasszandra » szer. jún. 04, 2014 1:48 pm

Mit vártál? Ha választ akarsz a kérdéseidre, ajánlom figyelmedbe a Budai utat. Ott kérdezősködj!

Hogy mégis kapj jó tanácsot: én mindig csak olyan helyre adok pénzt, ahol tudom, hogy mire fordítják. Ha pedig nem tudom, de az ügyet, amit szolgálnak jónak tartom, akkor rákérdezek. Ha meg tudok győződni a hasznosságáról, akkor támogatom őket. De ha már a kérdésre sem tudnak válaszolni, ha mellébeszélnek, ha évezredekkel azelőtti példákat hoznak fel nekem, akkor gyorsan ott hagyom őket.
Szerintem ezt nem érdemes ragozni tovább.
Kasszandra

HozzászólásSzerző: falusi » csüt. jún. 05, 2014 9:56 am

igazad van...
ám úgy érzem, nem nekem kellene kérdezősködni, hanem annak aki kér, annak kellene kérés nélkül pontos információkkal szolgálni. S miután ezt nem tette/teszi meg, a dolog felejtős részemről.
falusi

HozzászólásSzerző: Kasszandra » csüt. jún. 05, 2014 1:57 pm

Igaz, hogy azt mondtam, nem érdemes rágódni rajt tovább, de még egy gondolat.
Tudod, sokan vannak, akik nem járnak utána annak, hogy hova adják a pénzt. Látják az alapítvány nevét, pilisborosjenőért, ez biztos valami hivatalos cucc, hiszen akárki nem használhat akármilyen nevet. Aztán már érkeznek is az adományok.
Igen igazad van, nem Neked kellene utánajárnod, hanem ideális esetben pontos tájékoztatás alapján dönthetnél. De Borosjenőn vagyunk az Isten szerelmére! Találkoztál már itt ideálissal?
Amúgy meg mindenki eldöntheti, hogy mit tesz. Ha utánajárás nélkül támogat, az az ő felelőssége. Talán mégsem hiábavaló, hogy szóba hoztad, amennyiben körültekintőbben fognak eljárni, akik olvassák.
Kasszandra

HozzászólásSzerző: Becskepisti » hétf. jún. 09, 2014 4:48 pm

Bocsànat, ha ünneprontó vagyok, de vettem a fàradsàgot és utànajàrtam a pihenöhely dolgànak: Stankovics Jani bà', mozgàsàban erôsen korlátozott Kevélyhegyi utcai lakos veszi a fàradsàgot és szervezi immàron 2. hónapja a pihenôhely ügyét: fuvart és földet tarhàl Trunkzsolttól, a segítô lakosokkal terepet rendez-szervez, stb.
Ebben àllt mellé - eléggé el nem ítélhetô mòdon a Bereczki hàzaspár, ill fenti alapítvány.
Fel lehet rajta hàborodni, vagy lehet támogatni - tessék választani..bàr úgy látom ti már megtettétek.

A Vàrjàtékokról meg, azon túl, hogy Öpe kezdeményezés, nem sok rosszat tudnék mondani: merthogy a falu egyik ( ha nem "a") legkomolyabb/színvonalasabb rendezvénye..ezt azért nem árt leszögezni a "PC" jegyében.

Bereczki Éváròl is biztos sok rosszat el lehet mondani (mint lebtöbbünkrôl úgy àltalàban), de nekem azért mégis csak inkább az jut eszembe személye kapcsán, hogy ha még sok ilyen aktív-tettrekész ember lenne köztünk, fényévekkel elôrébb tartanánk..
Csak szûklátókörû, zsigeri elôítéletességet ne..
Becskepisti

HozzászólásSzerző: Kasszandra » hétf. jún. 09, 2014 5:52 pm

BP! Évának kampányolsz vagy magadnak?
Kasszandra

Következő

Vissza: Mi történik és minek kellene történnie Pilisborosjenőn?