Közösségi autózás

Pilisborosjenői, közéleti információ forrás.

Közösségi autózás

HozzászólásSzerző: harmadikutas » szer. júl. 02, 2014 10:49 pm

Kedves Mindenki! Mint autó nélküli, ám a városba gyakran járó, akár 11 után hazajutni vágyó, mindemellett elkötelezett a környezetvédelem és a közösségépítés mellett, szeretnék kérni minden autóst, hogy ha teheti, regisztrálja be magát az oszkar.hu-ra és utazzunk együtt! :-) A dolog igazán egyszerű és még akár kereshet is rajta a sofőr, mert, ha mondjuk egy Nyugati pu. - Borosjenő végállomás közötti útra elkér 200Ft-ot fejenként, 4 utassal 800Ft-ja lesz, amúgy üres kocsival jönne és egyedül fizetné az útját. Nem tagadom, hogy önös érdekek vezérelnek a közösségiek mellett, de biztos vagyok abban, hogy sok fiatal szintén örülne, ha tudna erről és élhetne vele.
harmadikutas

Re: Közösségi autózás

HozzászólásSzerző: Kasszandra » csüt. júl. 03, 2014 9:01 am

Hadd legyek ünneprontó! A kezdeményezés tök jó, de egyáltalán nem tartom hatékonynak, hogy a mi kistérségi telekocsi-rendszerünket egy országos honlapon keresztül bonyolítsuk. Ha Borosjenőről Szegedre megyek és szívesen viszek magammal pár embert, akkor oké, jogos az oszkar.com (nem hu!). De ha én mindennap bejárok a városba dolgozni, s megosztanám az autóm akár befelé akár kifelé, azt inkább egy borosjenői telekocsi honlapon szervezném meg. Talán úgy jobban rá lehet venni az autósokat, hogy csak helyieknek szól, a célja karakteresebben megfogalmazható. Persze ez csak egy javaslat.
Kasszandra

HozzászólásSzerző: Vendég » csüt. júl. 03, 2014 9:51 am

van már egy ilyen kezdeményezés, bár nem sokan regisztráltak:

http://www.csaladert.hu/index.php/jovo- ... /telekocsi
Vendég

HozzászólásSzerző: Kasszandra » csüt. júl. 03, 2014 10:06 am

Akkor ezt kell reklámozni! Újság, fórumok, szélvédők, rendezvények, stb.
Kasszandra

HozzászólásSzerző: Májer István » csüt. júl. 03, 2014 12:05 pm

Ez is autós téma,a szélvédőmön találtam a mai napon.
(Buli lesz?)
Csatolmányok
értesítéstif.tif
értesítéstif.tif (8.36 KiB) Megtekintve 15874 alkalommal.
Májer István

HozzászólásSzerző: haramadikutas » csüt. júl. 03, 2014 12:09 pm

Elnézést, akkor .com. :-) Én néztem és pl. Gödre simán vannak regisztrálva autók. (Ezt a Bp.-hez való közelség miatt mondom.) Nekem mindegy, hogy hol, hogyan, csak legyen egy működő rendszer, amit használnak az emberek. Megnézem ezt a másik címet. Szerintem jobb egy működő rendszerbe bekapcsolódni, mint kiépíteni egy újat, ami saját. Tudom, hogy a táv sokkal rövidebb, mint Szegedig, de egy esti mozi után nagyon hasznos lehet. Én szívesen reklámozok, plakátozok a faluban, eddig az oszkárra gondoltam, de ha ez a másik jobb, akkor legyen az. Mit mond a kedves közösség, melyiket használnák szívesebben az emberek? Köszönöm!
haramadikutas

HozzászólásSzerző: harmadikutas » csüt. júl. 03, 2014 1:48 pm

Fél napja próbálok regisztrálni a javasolt másik oldalra, de még mindig nem kaptam meg a második megerősítő e-mailt, hogy tényleg be tudjak lépni. Hatékony ez? Az oszkárt facebookkal is lehet használni....
harmadikutas

HozzászólásSzerző: Kasszandra » csüt. júl. 03, 2014 3:04 pm

Ebben az esetben ajánlom Becske Pisti egyik szakemberét, más ötletem nincs. Ugyanígy a Volánbusz problémára is.
Kasszandra

HozzászólásSzerző: harmadikutas » csüt. júl. 03, 2014 3:17 pm

? ezt nem értem....
harmadikutas

HozzászólásSzerző: Dictator » csüt. júl. 03, 2014 4:44 pm

Díjazva minden lelkesedésed, mi sem értjük hogy a Volánbusz téma hogy került ide vagy minek neki egy külön topic. Oda regisztrálsz ahova akarsz, most már tudod hogy több lehetőséged is van.
Hosszan nem mennék bele, nem olyan könnyű a helyzet, el kellene indulni, majd meglátjuk mi jön ki belőle.

A forrást elő kell teremteni, el kell végezni a munkát! Meg lesz az eredménye.
Dictator

Következő

Vissza: Mi történik és minek kellene történnie Pilisborosjenőn?