Transzparencia 2014-2019

Pilisborosjenői, közéleti információ forrás.

Re: Transzparencia 2014-2019

HozzászólásSzerző: Becskepisti » szer. okt. 22, 2014 11:42 am

ganjapower írta:
> A transzparenciához a falu lakossága is kell, jelenjetek meg a testületi
> üléseken, hogy lássák és értsék a képviselőink, hogy miért ülnek ott!
> G.

Egyetértek!
Bp.
Csak szûklátókörû, zsigeri elôítéletességet ne..
Becskepisti

HozzászólásSzerző: Dictator » szer. okt. 22, 2014 2:43 pm

Igen csak ezzel van némi probléma. A 2800 választópolgárból azért járnak el csak 30-50-en ezekre az eseményekre mert a többi nem ér rá, más dolga akad. Az emberek este 7, 8-kor esnek haza a munkából és nem mindenki tud elmenni a délután 5 kor kezdődő ülésekre. A szabadidő ami marad az meg elmegy sportra és a családra. Speciel én sem ülnék végig 18 napirendi pontot mikor abból 1-2 a releváns ügy számomra. Ezért sem kell nagyon meglepődni ha év közben ez az 50-es szám ismét 20-ra csökkenne. Cserébe fel kell venni az üléseket, feltenni a netre és akkor mindenki láthatja amit kell. Ha ott adott esetben 50 emberrel sikerülne megegyezni, attól még a maradék 98% véleménye nem ismert.

A transzparenciához internet kell! Semmi több.
Hosszan nem mennék bele, nem olyan könnyű a helyzet, el kellene indulni, majd meglátjuk mi jön ki belőle.

A forrást elő kell teremteni, el kell végezni a munkát! Meg lesz az eredménye.
Dictator

HozzászólásSzerző: ganjapower » szer. okt. 22, 2014 6:29 pm

Diktátor,

Érdekes, hogy úgy gondolod, hogy nem érünk rá a saját ügyeinkre. Talán ezért tart ott a falu ahol tart. Én havi 1-2 órát ülök a testületi ülésen.
Ok ne menjünk el, de akkor nincs jogod/jogunk szidni őket, mert kvázi ha nincs időd erre azt jelenti, hogy letojod.

Szerinted melyik az erősebb? Mivel mutathatod (mutathatjuk) jobban ki ez erődet ha itt írsz egy hozzászólást vagy ha elmész (elmegy egy tömeg) a képviselő testületi ülésre?
Kell az internet de nem hiszem, hogy nagyban befolyásolnád a szavazást egy hozzáoszlással.
Megint csak az adócsökkentési ív aláírás illetve a TV jut eszembe másnap már hívták Becskét, hogy jó akkor tárgyaljunk.

G.
ganjapower

HozzászólásSzerző: Dictator » szer. okt. 22, 2014 7:05 pm

Ganja én örülök hogy te ráérsz, de lássuk be a többség nem ér rá. A 2800 választópolgárból átlag 1-2% jár el ezekre az eseményekre. Nem azért mert nem érdekli őket a falu sorsa, vagy mert gonoszak. Az emberek este 7, 8-kor esnek haza a munkából és nem mindenki tud elmenni a délután 5 kor kezdődő ülésekre. 50 emberrel sikerülne helyben megegyezni, attól még a maradék 98% véleménye nem ismert. Hol írtam én hogy ne menjetek el? Én csak azt mondom hogy a transzparencia az pont ott kezdődik amikor BP feltette az ülések anyagát a honlapjára és több 100-an meg tudták nézni. A transzparencia ott kezdődik amikor a bizottsági anyagok, jegyzőkönyvek is felkerülnek hogy legalább tudják a lakosok miről is van szó. A transzparencia nem azt jelenti hogy csak 50 ember számára legyen transzparens, hanem az összes lakos számára. Megoldás=internet.

(Nem tudom milyen erődemonstrációt akarsz tartani, mert attól hogy elmegy 50 ember attól nekik lehet sokféle véleményük. A "tömeg" talán mindenhez jobban ért? Nem hinném hogy akár itt, akár ott hozzászólok az befolyásolná a szavazást, nem hinném hogy erővel meg lehet oldani olyan problémákat melyek a a testületi kvalifikációk hiányából, hozzánemértésből, vagy merő rosszindulatból fakadnak. Főleg hogy ez nem közmeghallgatás, ha nem ad szót a polgármester akkor a tömeg csak ott ül bambán és hallgat. A Közmeghallgatások hatékonyságáról szintén sokat lehetne vitatkozni, pláne a Küllerék esetében.)

Az ilyeneket meg végképp hagyjuk már hogy kinek miért nincs joga kritizálni ... mindenki kritizálhat amíg tényszerűen teszi ezt. Aki ráér menjen el, aki nem ér rá az meg had tájékozódjon az interneten.
Hosszan nem mennék bele, nem olyan könnyű a helyzet, el kellene indulni, majd meglátjuk mi jön ki belőle.

Dictator

HozzászólásSzerző: Garaba » csüt. okt. 23, 2014 8:55 am

Nem tudtam ott lenni az első ülésen, de nagyon örülök annak, hogy több mint 50-n voltak. Várom az ülés jegyzőkönyvét, mert állítólag a Jakab Csaba arra való hivatkozással utasította vissza a részvételt egy a fejlesztési területekkel foglalkozó bizottságban, hogy neki erre sajnos nincs ideje, van egy fő állása is. Eddig meg voltam róla győződve, hogy azért választottuk őt képviselőnek, hogy legyen némi ideje a közösségre, hogy képviseljen bennünket.
Garaba

HozzászólásSzerző: Becskepisti » csüt. okt. 23, 2014 9:40 am

Garaba írta:
> állítólag a Jakab Csaba arra
> való hivatkozással utasította vissza a részvételt egy a fejlesztési
> területekkel foglalkozó bizottságban, hogy neki erre sajnos nincs ideje,
> van egy fő állása is. Eddig meg voltam róla győződve, hogy azért
> választottuk őt képviselőnek, hogy legyen némi ideje a közösségre, hogy
> képviseljen bennünket.

Ez így nem pontos: Csaba azt is mondta, hogy ezt a problémahalmazt ő nagyrészt Küllerékhez köti, ezért nem tartja korrektnek, hogy most nem ő maga oldja meg, hanem rá(nk) lőcsöli. Küller erre azt válaszolta, hogy pont azért bízta ránk, mert "ő érintett -sőt sokan részrehajlónak is vádolják egyes fejlesztési területekkel kapcsolatban- ezért a látszatát is kerülni akarja annak, hogy beavatkozna a tényfeltáró munkába" -nem szószerint idéztem.
Persze felmerült a kérdés (Csaba részéről), hogy ezt a feladathalmazt, amit tizenéve görget a falu, meg lehet-e oldani "rövid idő" alatt (informálisan 3-4 hónapot hallottam, de ez nagyjából pletyka szint). Én ezt is egy releváns felvetésnek tartom és ebből kiindulva lehet, hogy nekem sem kellett volna vállalnom, de miután -kérdésemre- ott, a nyilvános ülésen biztosított Küller és jegyző, hogy mindenben támogatnak (irat/dokumentumokat is beleértve), úgy gondoltam, h a k i cs i v e l k ö z e l e b b j u t u n k a t e l j e s i g a z s á g m e g i s m e r é s é h e z, m á r m e g é r i dolgozni rajta. Az a felvázolt -és reálisnak tűnő- veszély, hogy nem oldom meg a problémahalmazt, sőt még az "igazságot sem tudok tenni" - ergó Becskepisti jól beég: lám ő sem képes egy ügyet végigvinni, kevésbé érdekel, mint előbbiek..

u.i.: nem videóztam, bocsánat - bár nálam volt a kamera, kisteremre készültem, ahol állvány nélkül megoldható: itt nem lehetett csak úgy "letenni", s már nem volt időm felkészülni. Elvileg megbeszéltük Küllerrel ezt a dolgot (is) és nagyon korrekt mód állt a dologhoz: mindenben támogatásáról biztosított - remélem be is tartja (nincs okom feltételezni, hogy nem!).
Csak szûklátókörû, zsigeri elôítéletességet ne..
Becskepisti

HozzászólásSzerző: Dictator » csüt. okt. 23, 2014 11:07 am

Ez egy érdekes taktika János részéről, de nem rossz. Odadobja a nullkilométeres jelölteket egy 15 éve meg nem oldott problémahalmaz elé, amit pár hónap alatt senki sem fog tudni megérteni, se megoldani. Majd ennek romjain belovagol ő mint a felmentő sereg, a tapasztalt jogi szakértő. Na sebaj, érdemes utánajárni és azzal kezdeni hogy a fejlesztési területek képviselői miként vélekednek az elmúlt évtized visszásságai, valamint az esetleges megoldások mibenlétéről.

Ha ez a 3-4 hónap az összes fejlesztési területre vonatkozik, akkor minimum 1-2 év mire minden dokumentumot át fogtok tanulmányozni.

Dictator

HozzászólásSzerző: Garaba » csüt. okt. 23, 2014 12:34 pm

Kedves Becskepisti!
köszönöm a tájékoztatást, ezt nagyon fontosnak tartom.
Azt is becsülöm, hogy Te felvállaltad a feladatot, szerintem ez így korrekt. Jogosnak tartom a polgármester álláspontját is, hogy az új emberek ismerkedjenek meg a tényekkel és friss szemmel tegyenek javaslatokat.
Azt, hogy a képviselő úr pontosan mit is mondott, azt pedig remélem majd a jegyzőkönyvben hamarosan elolvashatom. Kicsit szkeptikus vagyok a tempót illetően, mert az önkormányzat honlapja szerint ebben a percben a mi polgármesterünket még Pksi Imrének hívják.
Garaba

HozzászólásSzerző: Dictator » csüt. okt. 23, 2014 1:04 pm

Garaba írta:
Jogosnak tartom a polgármester álláspontját is, hogy az új emberek
> ismerkedjenek meg a tényekkel és friss szemmel tegyenek javaslatokat.

Azért remélem ezt már a program írása során megtették. A fejlesztési területek álláspontja ismert évek óta, velük bárki bármikor leülhetett eddig is beszélgetni. Az önkormányzat álláspontjáról, motivációiról ellenben nem sokat tudni. Kívülről láthatóak tendenciák, de a belső motivációkat sem ártana feltárni. Azt ne várjuk Becske Pistitől hogy a peres ügyekben igazságot tegyen, vagy a Jegyző és a jogászok levelezését felmondja. Inkább a megoldások felkutatása lehetne a cél, bár nagyobb tételben fogadnék rá hogy e téren az ÖPE csapat véleménye merőben eltér a többiekétől. A nap végén ők fogják megszavazni, náluk a többség tehát én ezt inkább taktikai időhúzásnak vélem a polgármesterünk részéről. Én úgy látom hogy a lazarétiek, vagy Sáhó Tibi véleménye évek óta konstans, pontosan tudják mit akarnak. A probléma ahogyan az önkormányzat - diszkriminálva - kezeli ezeket.

BP.,

Pontosan mi a célja ennek a bizottságnak? Ez jelenleg kicsit homályos, kár hogy nem készült felvétel de az okokat felfogtam. Kérnélek hogy a jegyzőkönyvekre ne kelljen hónapokat várni a jövőben, ezt magyarázd el a Hivatalban.

Dictator

HozzászólásSzerző: régens » csüt. okt. 23, 2014 2:34 pm

Azért remélem, hogy becskepisti mediátori képességeivel legalább az egyik terület esetén elér valamilyen kompromisszum-közeli helyzetet, amiről úgyis a testület szavaz. A bizottság csak előkészít.
A budai tégla területtel még ráér foglalkozni, mert a vezérigazgató asszonynak-legalábbis úgy tűnik-annyira nem sűrgős a fejlesztés.
Küllernek pedig a következő hónapokban a pénzteremtéssel kell foglalkoznia úgyhogy a"területekkel" inkább az új képviselők tárgyaljanak. Az olyan képviselő aki pedig a testületi/bizottsági munkában nem hajlandó részt venni mondjon le mandátumáról.
régens

ElőzőKövetkező

Vissza: Mi történik és minek kellene történnie Pilisborosjenőn?