Transzparencia 2014-2019

Pilisborosjenői, közéleti információ forrás.

Re: Transzparencia 2014-2019

HozzászólásSzerző: Becskepisti » pén. okt. 24, 2014 9:27 am

Dictator írta:
> BP.,
> Pontosan mi a célja ennek a bizottságnak? Ez jelenleg kicsit homályos,..

Erről egyelőre én is ennyit tudok, majd beszélek a nagyvezérrel..

>Kérnélek hogy a jegyzőkönyvekre ne kelljen
> hónapokat várni a jövőben, ezt magyarázd el a Hivatalban.

Majd próbálok a fülükbe sikítani, de sz'tem csodát ne várjunk: magnóhallgatás, legépelés, iktatás, Micike-Mucika stb...tudom, pont ezen kéne turbózni..
Csak szûklátókörû, zsigeri elôítéletességet ne..
Becskepisti

HozzászólásSzerző: Garaba » pén. okt. 24, 2014 10:36 am

régens írta:
>

Az olyan képviselő aki pedig a testületi/bizottsági munkában nem hajlandó
> részt venni mondjon le mandátumáról.

Én is így gondolom. Mert arra semmi szükség, hogy valaki csak dísznek menjen oda, vagy belső ellenzéknek, most a FIDESZ szórólapról idézve " Itt a munka ideje".
Garaba

HozzászólásSzerző: Dictator » szomb. okt. 25, 2014 5:54 pm

Jajj :)

Még mielőtt a fejét vennétek - 1 hét után - az új képviselő(k)nek talán érdemes lenne megvárni a jegyzőkönyvet, az adott személy véleményét az üggyel kapcsolatban. Ugyanis ez egy külön vizsgálóbizottság, ami ha jól értem nem azonos testületi/bizottsági munkával. Kicsit olyan lehet mint a Hunya féle Falugondnok bizottság. Egyelőre az sem világos hogyan lettek szétosztva a bizottsági pozíciók, és az sem hogy ennek az ad hoc fejlesztési bizottságnak mi a pontos célja. Mit kellene mennyi idő alatt feltárni? Mert az elmúlt 15 évet nem tudják 3 hónap alatt megváltani, nekem elsőre ez nem több egy gumicsontnál amit Jani dobott taktika célzattal. Ami tényleg érdekes lehet, mint már említettem, ha az önkormányzat motivációi napvilágot látnának a fejlesztések obstrukciójával kapcsolatban csak ehhez a Küllert kellene rákötni egy hazugságvizsgálóra. Na abból sok mindent megtudhatnánk, vagy ha előkerülnének Jani-Tibi, Jani-Paksi féle titkos emlékiratok. Azt már rég tudhatjuk hogy a lazaréti dokumentumok tucatjával tűntek el annak idején a Hivatalból, a peres anyagok már jóval érdekesebbek ha nyilvános egyáltalán. Nem kell annyira hasra esni ettől, meg lemondásokat követelni amíg nem derül ki hogy mi a pontos célja ennek az egésznek. Pl. mi a következménye annak ha BP feltár valamit, miközben az ügy évek óta bírósági szakaszban van. Visszavonják a feljelentést, a kártérítéseket? Aligha. A transzparencia azt kívánná hogy a fejlesztések önkormányzat közti levelezések, jegyzőkönyveket hozzák nyilvánosságra a perekkel egyetemben. Erre majd azt fogják mondani hogy az titkos, nem lehet. Akkor meg mire fel az egész? (A lazarétiek oldalán évekre visszamenőleg fenn vannak a dokumentumok, ők annyira nem félnek az átláthatóságtól.)

BP-nek ez egy jó feladat lesz hogy ismerkedjen a témával, a szereplőkkel de pár hónap alatt ő sem fog semmi újat feltárni amit az ügyvédek ne vettek volna eddig észre. Szóval csak relax. :) Utána Windisch írhatja a cikkeit hogy lám lám bezzeg az új képviselők sem tudtak semmit feltárni, ők sem tudnak jobbat mint a Jani féle hitelprogram. Megoldás nyilván az lenne ha a többségben lévő döntéshozók egyenként leülnének egy nyilvános vitára, mediációra az érintett területek vezetőivel, ahova független szakértőket is meg lehetne hívni lsd. ÖKIF hitel és hasonlók. Ez lenne a megoldás, minden egyéb csak taktikázás, időhúzás amiben az ellenzéki képviselőknek csak statiszta szerep juthat. Amennyiben BP pár hónap múlva megcáfolná eme állításomat, ünnepélyesen visszavonom.
Hosszan nem mennék bele, nem olyan könnyű a helyzet, el kellene indulni, majd meglátjuk mi jön ki belőle.

A forrást elő kell teremteni, el kell végezni a munkát! Meg lesz az eredménye.
Dictator

HozzászólásSzerző: Dictator » szomb. okt. 25, 2014 7:09 pm

Hoppá, így legyen ötösöm a lottón. W Király megélhetési dalnok már bele is kezdett a kornyikálásba.
Hosszan nem mennék bele, nem olyan könnyű a helyzet, el kellene indulni, majd meglátjuk mi jön ki belőle.

Dictator

HozzászólásSzerző: vendég33 » szomb. okt. 25, 2014 7:12 pm

Megalakult az új Képviselőtestület Pilisborosjenőn

2014 október 21-én, a négy év kihagyás után újra megválasztott polgármester Küller János vezetésével megalakult az új képviselőtestület. A polgármester, a képviselők és a külsős bizottsági tagok is letették esküjüket.

Az előző nap estéjén történt teljes létszámú egyeztetésnek köszönhetően kezdetben gördülékenyen indult az alakuló ülés. A megbeszéltek szerinti bizottsági elnöki és tagi feladatokat többségében vállalták a felkért képviselők, külsős bizottsági tagok. Azonban a falunk jövőjét nagyban meghatározható ad hoc bizottság ( a Lazarét, Malomdűlő, Budai Tégla fejlesztési területek helyzetét tisztázandóan állította fel a testület ezen bizottságot) egyik tagja, Jakab Csaba úgy döntött, hogy mégsem akarja elvállalni ezt az előzőleg általa elfogadott feladatot. Munkahelyi elfoglaltságra, leterheltségre, a feladat nagyságára hivatkozott. Megjegyezte, hogy nem érti úgymond, miért az "ellenzék" kapta ezt a nagy feladatot. Ahhoz képest, hogy az őt képviselőnek indító csoport választási szlogenje volt, hogy "Itt a munka ideje!"- meglepő volt visszakozása. A közönség soraiból "be is szóltak" erre utalva. Végül is a testület elfogadta az eredeti javaslatot és őt is a bizottság tagjának választotta. Kérdés, hogy mennyire fog részt venni a bizottság munkájában a képviselő úr...

A többi bizottság összetételét is megszavazta a testület.

A későbbiek során az ilyenkor szokásos, a törvényi előírásoknak megfelelő teendők rendben lezajlottak.

WÉEL
vendég33

HozzászólásSzerző: Dictator » hétf. okt. 27, 2014 2:31 pm

Professzor ismét a jól bevált fütykös-taktikát alkalmazza. Kicsit savanyú a macisajt mert nem választották be a testületbe, ezért addig ütné az újakat virtuális fütykösével míg azok le nem mondanak. Ez a recept már részben jól működött amikor a Paksi féle testületet kellett bomlasztani. Igaz bomlottak ők maguktól is, de kívülről bőven rásegítettek a Macik kis rémhírterjesztéssel és vádaskodással. Nézzük a legnagyobb butaságot ebből az irományból: "a falu jövőjét meghatározó ad hoc bizottság". Aha, tehát a falu jövőjét nem a Jani, a Tibi, a titkos szerződések, hitelek és a bírósági perek fogják eldönteni hanem az újakból verbuvált ad hoc bizottság? Érdekes lenne. Változatlanul lelkes rajongója vagyok a tényfeltárásnak, de úgy vélem ehhez elég lenne a Janit és jogászát leültetni a lazarétiek ügyvédével, 100 tulajdonossal középen meg a a volt/jelenlegi képviselők, jegyzők kánonban számolhatnának el az elmúlt 10 év munkásságával. Reggeltől estig bezárni őket egy nagy terembe, élő közvetítéssel és BP meg lejegyzetelhetné az ott elhangzottakat. Tizenakárhány évet egy nap alatt végig lehetne pörgetni, szembesítésekkel, szakértőkkel, vallomásokkal.

Utána ugyanezt Daninével, Budaitéglástúl. A Jani-Tibi nagy összeborulást meg DVD-n újranézhetnénk.

Dictator

HozzászólásSzerző: Dictator » hétf. okt. 27, 2014 7:05 pm

Hála Istennek minden ÖPE jelöltnek jutott hely a bizottságokban :)
Szendreiné az örökös elnök-helyettes, vajon mi predesztinálja erre a posztra? BP és JCS. 2-2 bizottságban vannak benne, ami elsőre nem kevés.
A helyi LMB(TQ) bizottság meg puszta parasztvakítás amivel a hitelfelvételt akarják legitimálni. Remélem Jánosunk meghallgatja az általam felvázolt megoldási javaslatot amit egy nap alatt le tudna zavarni és még eredményhez is vezetne. Elvileg nagyon nyitott és transzparens mostanság, őt kellene először kihallgatni.

Humán és Vagyonnyilatkozat-kezelő Bizottság
1. Peltzer Ferenc elnök
2. Bereczkiné Szendrey Éva. elnök-helyettes
3. Becske István tag
4. Windisch László külső bizottsági tag
5. Kishalmi Ildikó külső bizottsági tag

Pénzügyi és Gazdasági bizottság
1. Varga István elnök
2. Bereczkiné Szendrei Éva elnök-helyettes
3. Jakab Csaba tag
4. Juhász Jánosné külső bizottsági tag
5. Dr. Kucsera László külső bizottsági tag

Lazarét-Malomdűlő-Budai Tégla Fejlesztéskoordinációs Bizottság (rövidített néven (LMB Bizottság)
1. Becske István elnök
2. Jakab Csaba elnök-helyettes
3. Budai Zoltán külső bizottsági tag

Dictator

HozzászólásSzerző: Dictator » szomb. nov. 08, 2014 4:59 pm

Aki olvassa adja tovább:

Lassan eltelt egy hónap, ez még az első ugyan de jó lenne akkor ha kiderülne kire és mikortól számolhatunk a transzparencia terén. Gondolom az újaknak kell némi beilleszkedési és türelmi idő, de nov vége/dec. elejétől illene megkezdeni a rendszeres tájékoztatást. Én annak idején havi egy alkalmat javasoltam, akár írásban vagy akár egy 20-30 perces videó keretében. Ez mindenkinek a lelkére van bízva, ahogyan az is melyik fórumon szeretné ezt közzé tenni. Elsősorban a tartalom és a transzparencia minősége a fontos. Ugye felesleges hangoztatnom hogy ez be lett ígérve, és ebből nem szabad engedni. Nem akarok más nevében nyilatkozni, de gondolom nem vagyok egyedül és a többiek sem felejtették el ennek kiemelt fontosságát. Örülnék ha minden nem-ÖPE képviselő tájékoztatná a lakosokat hogy ennek a vállalásnak hol, mikor, milyen rendszerességgel és milyen formátumban fog a jövőben eleget tenni. Hamar ki fog derülni hogy ki az aki tartja a szavát. Nem fogok rendszeresen rimánkodni annak aki erre mégse lenne hajlandó, hanem lehúzom arról a képzeletbeli listáról akit független, szavahihető, hiteles politikai erőként tartok számon. Más szavakkal: Hunya Éva 2 lesz belőle.

1 hónap elég kell hogy legyen a folyamat beindítására, hiszen ehhez tényleg nem kell nagy tudomány csak internet és havi 1 óra szabadidő.

Dictator

HozzászólásSzerző: Becskepisti » szomb. nov. 08, 2014 6:48 pm

Üdv,
a magam részéről készítettem egy videó-összeállítást az oldalamon. Ennek témája a hét eleji "Aura"-bejárás: a Vagyonkezelő képviselői körbemutogatták nekünk, a testület tagjainak (és a suli vezetőinek) a dolgokat.
Én a magam részéről ezt gondoltam a magam kis beszámolójának, úgy sejtettem, nem kell itt reklámozzam, hogy megnézze, akit érdekel, de akkor most megteszem itt is: http://www.becskepisti.hu/video.

Annyit hozzá kell tegyek, hogy ehhez kellett Küller támogató hozzáállása is, aki adott szavához hűen nem gördített akadályt a transzparencia e formájának útjába, sőt kifejezetten támogatta azt. A jövőre nézve ígéretem van tőle a testületi ülések video-terjesztése tekintetében - tudom, hogy ez "alanyi jogon jár", de -különösen a történelmi előzmények ismeretében- szerintem becsüljünk meg minden pozitív irányba történő elmozdulást.
Bp.
Csak szûklátókörû, zsigeri elôítéletességet ne..
Becskepisti

HozzászólásSzerző: Dictator » vas. nov. 09, 2014 12:15 pm

Akkor gyorsan tisztázzuk még az elején ki mit ért a transzparencia alatt. Nem alábecsülve az említett videó jelentőségét de szerintem itt akad némi félreértés.

Az Aura videó szép és jó, de gondolom - novembert bezárólag - nem csak ennyi fog történni a faluban. A transzparencia egy sokkal fontosabb része amikor a képviselő beszámol, elszámol a választók felé hogy mi történt az elmúlt hónapban, melyek voltak a legfontosabb témák amin dolgozott valamint ott milyen álláspontot képvisel, milyen előrelépések történtek. (M0, fejlesztések, adók, pályázatok, bizottsági munka stb.) Nem kell minden apró részletre kitérni, de 3-4 fontosabb témakört jó lenne érinteni képviselőnként/hó. (Ha írásban túl sok lenne, akkor egy fél órás videóban el lehet ezeket mondani.) Ez a struktúra menet közben még fejleszthető minél többen írják le az elvárásaikat a témával kapcsolatban. Ettől függetlenül BP. nem az egyetlen aki felvállalta a transzparenciát választási programjában, jó lenne ha a következő 1-2 hétben a többiek is nyilatkoznának mire lehet tőlük számítani.

Dictator

ElőzőKövetkező

Vissza: Mi történik és minek kellene történnie Pilisborosjenőn?