Transzparencia 2014-2019

Pilisborosjenői, közéleti információ forrás.

Re: Transzparencia 2014-2019

HozzászólásSzerző: LKriszta » csüt. nov. 13, 2014 10:31 pm

Pisti, ha megkapjátok az előterjesztést, tedd itt közzé! Ez így még túl általános, konkrétumok kellenek!
LKriszta

HozzászólásSzerző: Dictator » csüt. nov. 13, 2014 10:34 pm

Vendég írta:
> Nézzétek mit találtam a Bp.hu-n!
>
> Tisztelt lakosok!
> Mint választott képviselő, kötelességemnek érzem, hogy tájékoztassam önöket
> nem csak a már megtörtént, de a készülőben levő döntésekről-változásokról
> is.

Na látom kezded lassan érteni miért lettél megválasztva. Eddig érezd magad megdicsérve, mert rajtad kívül senki sem tájékoztat vagy kommunikál kifelé. Egyetértek a "több konkrétummal", de LK ugyanezt a kérdést Jakab Csabának is feltehetné aki itt válaszolhatna rá.
Hosszan nem mennék bele, nem olyan könnyű a helyzet, el kellene indulni, majd meglátjuk mi jön ki belőle.

A forrást elő kell teremteni, el kell végezni a munkát! Meg lesz az eredménye.
Dictator

HozzászólásSzerző: LKriszta » pén. nov. 14, 2014 1:40 am

Dictator írta:
LK ugyanezt a kérdést Jakab Csabának
> is feltehetné aki itt válaszolhatna rá.

Becske Pistinek tudom feltenni a kérdést, hiszen ő dobta fel a témát, s arra reagáltam. Ha Csaba megjelenik itt a fórumon, majd neki is teszek fel itt kérdéseket. Felnőtt ember, el tudja dönteni akar-e fórumozni, bízzuk rá.
Amúgy kedves Dictator van ám élet a fórumon kívül is. Nem csak ez az egyetlen módja a kommunikációnak. De ez kizárólag a magánvéleményem kizárólag Neked.
LKriszta

HozzászólásSzerző: Kevélyhegyi » pén. nov. 14, 2014 11:46 am

Vendég írta:
> Nézzétek mit találtam a Bp.hu-n!
>
> Tisztelt lakosok!
> Mint választott képviselő, kötelességemnek érzem, hogy tájékoztassam önöket
> nem csak a már megtörtént, de a készülőben levő döntésekről-változásokról
> is. Ebbe a sorba illeszkedik az a tervezet, melyről ugyan még csak nem
> hivatalos értesülésem van, de a téma súlya és vészesen közelgő kötelező
> határozathozatali dátum (adómódosítások végső határideje nov 30.) miatt már
> ebben a stádiumban is kénytelen vagyok közzétenni, hogy ne az utolsó
> (utáni?) pillanatban jusson tudomásunkra az, ami nagyon is húsba vágóan
> érinthet némelyikünket.
> A nem hivatalos tervezet értelmében elvileg kedvező fordulatok várhatóak és
> alapvetően pozitív szándék sejlik ki mögüle: az "extra méretű
> telekek" extra adójának csökkentése/megszüntetése; az 1-2 gyermekes
> családok kedvezményes körbe való vonása - ez utóbbi forrásául kíván
> szolgálni a 3 gyermekesek alanyi jogú adókedvezményének felülvizsgálata.
> Mostani tudomásom szerint jövedelmi határhoz lenne kötve a 3 gyermekes
> kedvezmény megítélése. Ennek formájáról sajnos még nincs tudomásom,
> "kidolgozás alatt van".

Kiváncsian és (ismerve az ÖPE képviselők előző ciklusban elkövetett adómerényleteit) aggódalommal várom a helyi hatalom lépéseit adóügyben. Az már most elmondható, hogy a tervezet megkésett, hiszen két héttel a határidő elött még semmi konkrétum nem látott napvilágot. A rendelettervezetet és az azt megalapozó kalkulációkat legalább két héttel a döntéshozatal elött közzé kéne tenni (természetsen az Önkormányzat honlapján), hogy a lakosságnak legyen ideje azt megismerni és véleményezni.

Idemásolom a jelenlegi ingatlanadó rendelet kedvezményeit, hiszen BP ezek megváltoztatásásnak szándékáról tájékoztatott bennünket. Elég érdekes lesz, ha a kedvezmények közül egyet (nevezetesen a nagycsaládos kedvezményt) jövedelemhatárhoz kötik, a többit viszont nem.

Önkormányzati rendeleti 80%-ig összevonható adókedvezmény
█ 10 évnél régebben, 25 évnél korábban használatba vett építmény (25%)
█ 25 évnél régebben használatba vett építmény (50%)
█ megközelítést szolgáló közterület nem rendelkezik szilárd burkolattal (25%)
█ megközelítést szolgáló közterület nem rendelkezik ivóvíz vagy szennyvízcsatorna gerinchálózattal, vagy elektromos hálózattal (25%)
█ építményben lakóhellyel rendelkező, rokkant nyugdíjas vagy öregségi vagy özvegyi nyugellátásban részesül és adóhátraléka nincs (50%)
█ építményben lakóhellyel rendelkező három vagy több kiskorú gyermeket egy háztartásban nevelő nagycsaládos és adóhátraléka nincs (50%)
2. Önkormányzati rendeleti nem összevonható adókedvezmény (ha az 1. pont szerinti kedvezmények egyikét sem tudja érvényesíteni)
█ építményben lakóhellyel rendelkező (50%)
Kevélyhegyi

HozzászólásSzerző: Dictator » pén. nov. 14, 2014 11:53 am

LKriszta írta:

> Amúgy kedves Dictator van ám élet a fórumon kívül is. Nem csak ez az egyetlen módja a
> kommunikációnak. De ez kizárólag a magánvéleményem kizárólag Neked.

Kedves Kriszta, az ég kék a fű meg zöld. Na, most hogy én is mondtam valami extra bölcsességet kizárólag Neked talán térjünk a konkrét tárgyra. Remélem az elmúlt egy évben többször olvastad amit a transzparenciáról, a választók tájékoztatásáról írtam/írtunk. Nem kötelező pont ezen a fórumon tájékoztatni, de abban ugye megegyezhetünk hogy 2014-ben a legoptimálisabb kommunikációs csatorna képviselők és választók tömege között az internet. Ha valakinek nem szimpatikus ez a fórum akkor írhat máshová, vagy facebookra. (Majd lesz megint 5 külön oldal ahonnan keresztbe lehet egymást idézni, ha ez Neked hatékony és transzparens akkor ám legyen.) BP-nek van saját oldala, közben ide is ír szóval semmi sem lehetetlen. Kérdés az hogy az adott képviselő hajlandó e felvállalni a véleményét, illetve betartja e a választási ígérethalmaz rá eső részét. Felnőtt emberek lévén el tudják dönteni és még van pár hét türelmi idő erre.
Hosszan nem mennék bele, nem olyan könnyű a helyzet, el kellene indulni, majd meglátjuk mi jön ki belőle.

A forrást elő kell teremteni, el kell végezni a munkát! Meg lesz az eredménye.
Dictator

HozzászólásSzerző: VendégX » szomb. nov. 15, 2014 1:07 pm

Ha már sokan emlegetik a transzparenciát, erről is kellene beszélni:

http://index.hu/belfold/2014/11/15/kedv ... _szeretne/

Sok helyen nem szerénykedtek az október 12-én megválasztott képviselők, amikor eljött az ideje, hogy saját fizetésükről döntsenek. A törvény már nem állít többé felső korlátot, így óriásiak lettek az egyéni különbségek. Nem volt akadálya a közel 80 százalékos fizetésemelésnek és például annak sem, hogy Magyarország legkisebb falvában sokkal jobban keressenek a képviselők, mint az akár több százszor nagyobb községekben. Találtunk azért visszafogott politikusokat is. Egyes helyeken csak pár ezresért vagy teljesen ingyen dolgoznak a képviselők.
VendégX

HozzászólásSzerző: vendég23 » hétf. nov. 17, 2014 8:16 pm

Kommentár nélkül az Origo címlapjáról:
Csatolmányok
Kép.jpg
vendég23

HozzászólásSzerző: Becskepisti » kedd nov. 18, 2014 1:29 am

Elnézést, de nem kezdek új beszámoló írásába a ma esti frenetikusra sikeredett PÜB (ejtsd: pénzügyibizottságiülés)-ről. Beidézem ezirányú levelem, a lényeg talán érthető belőle..
"Félreértések elkerülése végett: fentebb belinkelt iromány nem az esetlegesen mai pénzügyi bizottsági ülésen előterjesztett új adórendelet, hanem Sáhó Tibor nevű emberke által megálmodott és büszkén hirdetett saját(os) adórendelet-tervezet. Ő mondjuk szeretné, hogy ez legyen az, de én a magam részéről bízom benne, hogy mégsem.
A mai bizottsági ülésen mindenesetre csak arról számolhatok be, hogy kapituláció következett be, amennyiben elnapolták az adómódosítás megbeszélését - mondván "túl későn kapták meg a tervezetet ahhoz, hogy felkészülhessenek belőle".
Én mondjuk hasznosnak találnám, ha én, mint képviselő hozzájuthatnék, és azt sem találnám ördögtől valónak, ha egyszersmind a úgy általában is hozzáférhető lenne az érdeklődők számára.
Ha további információim lesznek, igyekszem jelentkezni.
Üdvözlettel:
Becskepisti
u.i.: fenti "adórendeletttel" nekem már a Majálison is büszkén dicsekedett Tiborunk. Nekem már akkor sem tetszett, mint ahogy 2 éve sem..
A középső oldal elég olvashatatlan, azt (is) becsatolom .."
Csatolmányok
sh4 001.jpg
Csak szûklátókörû, zsigeri elôítéletességet ne..
Becskepisti

HozzászólásSzerző: Becskepisti » kedd nov. 18, 2014 1:31 am

Tibi te bitang!
Csatolmányok
sh3 001.jpg
Becskepisti

HozzászólásSzerző: Becskepisti » kedd nov. 18, 2014 1:33 am

ó
Csatolmányok
sh2 001.jpg
Becskepisti

ElőzőKövetkező

Vissza: Mi történik és minek kellene történnie Pilisborosjenőn?