Transzparencia 2014-2019

Pilisborosjenői, közéleti információ forrás.

Re: Transzparencia 2014-2019

HozzászólásSzerző: Becskepisti » kedd nov. 18, 2014 1:35 am

..bocsánat, de csak így sikerült feltölteni a 4 oldalt..
Csatolmányok
sh 001.jpg
Csak szûklátókörû, zsigeri elôítéletességet ne..
Becskepisti

HozzászólásSzerző: Dictator » kedd nov. 18, 2014 4:55 pm

Becskepisti írta:
> Elnézést, de nem kezdek új beszámoló írásába a ma esti frenetikusra
> sikeredett PÜB (ejtsd: pénzügyibizottságiülés)-ről. Beidézem ezirányú
> levelem, a lényeg talán érthető belőle..
> "Félreértések elkerülése végett: fentebb belinkelt iromány nem az
> esetlegesen mai pénzügyi bizottsági ülésen előterjesztett új adórendelet,
> hanem Sáhó Tibor nevű emberke által megálmodott és büszkén hirdetett
> saját(os) adórendelet-tervezet. Ő mondjuk szeretné, hogy ez legyen az, de
> én a magam részéről bízom benne, hogy mégsem.
> A mai bizottsági ülésen mindenesetre csak arról számolhatok be, hogy
> kapituláció következett be, amennyiben elnapolták az adómódosítás
> megbeszélését - mondván "túl későn kapták meg a tervezetet ahhoz, hogy
> felkészülhessenek belőle".
> Én mondjuk hasznosnak találnám, ha én, mint képviselő hozzájuthatnék, és
> azt sem találnám ördögtől valónak, ha egyszersmind a úgy általában is
> hozzáférhető lenne az érdeklődők számára.
> Ha további információim lesznek, igyekszem jelentkezni.
> Üdvözlettel:
> Becskepisti
> u.i.: fenti "adórendeletttel" nekem már a Majálison is büszkén
> dicsekedett Tiborunk. Nekem már akkor sem tetszett, mint ahogy 2 éve sem..
> A középső oldal elég olvashatatlan, azt (is) becsatolom .."

Ezt nem teljesen értem. Most a Tibi rendeletét akarja megszavaztatni veletek a Küller? Vagy honnan került elő ez a dokumentum?
Hosszan nem mennék bele, nem olyan könnyű a helyzet, el kellene indulni, majd meglátjuk mi jön ki belőle.

A forrást elő kell teremteni, el kell végezni a munkát! Meg lesz az eredménye.
Dictator

HozzászólásSzerző: Becskepisti » kedd nov. 18, 2014 6:59 pm

Bocsánat, ha nem érthető: az összes fórumra (nagycsaládos, árpicsárda, stb.) föl lett töltve ez a dokumentum (nem általam - saját névvel töltötte föl valaki más, de ez mellékes). Ettől kezdve engem kezdtek keresgélni az emberkék, hogy mi van, mégis van új adórendelet, mért titkolózok -már én is!- erre kénytelen voltam feltárni, hogy ez Tiborunk sk adórendelete, amit büszkén szokott mutogatni.
Mivel magam sem rendelkeztem semmiféle információval, hozzátettem: csak remélni tudom, hogy nem ez az a rendelet, melynek megszületése zajlik..
Becskepisti

HozzászólásSzerző: Becskepisti » kedd nov. 18, 2014 7:09 pm

Helyesbítés: végre sikerült beszélnem a vezérkari főnökkel, aki megnyugtatott, hogy hülyeségeket beszélek.
a, bár én és a mellettem ülők is úgy emlékeznek, nem "túl későn kapták meg a rendelet.." címszóval halasztotta el a PÜB elnök az adóügy tárgyalását, hanem "nincs kész a hatástanulmány.." -remélem most már jól idézetem, szorri ha tévedtem (mostantól mindent videózni fogok, a hasonlók elkerüléséért).
A lényeg mindazonáltal úgy vélem fennáll: nincs még anyag a kezünkben.
b, azok a feltételezések, hogy itt biza, lehet hogy csúnya rendelet készül, becsszóra eloszlatásra kerültek: ígéretet kaptam polgitól, hogy csak az általa már vázolt (és általam már itt is részletezett) kisebb kiigazítások lesznek, de mivel még dolgoznak rajta, nem szeretnék előre szellőztetni.
Mindenki nyugodjon meg.
Vagy izguljon - kiki vérmérséklete szerint.
Én még egy picit izgulok addig is, míg saját szememmel nem látom - ami neked kicsi, az lehet hogy nekem nagy. És fordítva..
Becskepisti

HozzászólásSzerző: Dictator » szer. nov. 19, 2014 12:56 pm

Így már értem akkor. Köszi a felvilágosítást, ugyanis a nagycsaládos témákra nincs rálátásom. Még pár évig nem is lesz.
Hosszan nem mennék bele, nem olyan könnyű a helyzet, el kellene indulni, majd meglátjuk mi jön ki belőle.

Dictator

HozzászólásSzerző: LKriszta » szer. nov. 19, 2014 2:20 pm

Az adórendelet ilyen irányú megváltoztatása kifejezetten bünteti a családokat. Sáhó Tibor és Küller János különös ellenséget lát azokban, akiknek gyerekeik vannak, lakóhelyül választották Pilisborosjenőt és még építkezni is mertek.
A választási kampány idején az én választási gyűlésemen Sáhó Tibor kihangsúlyozta, hogy magasabb adót kell fizetni azoknak, akik jómódúak (a szóhasználatra nem emlékszem: jómódú, gazdag, tehetős, de a jelentés a lényeg). Küller János pedig a saját kampányrendezvényén mondta, hogy fizessenek többet azok, akik utóbb költöztek ide, mert a régen itt lakók már hoztak áldozatot a településnek azáltal, hogy finanszírozták a korábbi beruházásokat.

Nem tudom miből gondolják, hogy az aki nagyobb házban, újabb házban él, az jobb módú. Mi öt gyereket nevelünk 200 négyzetméteren, nem jut 30 négyzetméternél több fejenként ránk. Ez a mi nagy luxusunk. Elismerem gazdagok vagyunk, de ez a gazdagság nem vagyoni eredetű, s 10 ezer forintos négyzetméterenkénti adóval sem tudja elvenni tőlünk Küller János.

Nincs az ellen semmi kifogásom, hogy az itt élők finanszírozzák a beruházásokat. LEGYENEK BERUHÁZÁSOK!!! Boldogan fizetek magas adót, ha azt látom, hogy utak épülnek, ha azt látom, hogy korszerűsítésre kerül a szennyvíztisztító és a gazdaságosabb működés meglátszik a havi számlánkon is. Azért viszont nem szeretnék többet fizetni, hogy magánberuházásokat finanszírozzon a település. Értsd: MALOMDŰLŐ!!!

Azok, akik kb. 10 éve építkeztek a Papi földeken, született azóta három gyerekük, esetleg nyögik a lakáshitelüket, azok az új tervezetnek köszönhetően kétszer annyit fizethetnek január elsejétől. Ezek az emberek a telekárral amúgy megfizették a beruházásokat: a közműveket és a szilárd útburkolatot.
Amikor mi megvásároltuk a házunkat a vételárral megvásároltuk a közműveket, amivel a ház rendelkezett.

Semmilyen közösségnek nem lehet érdeke, hogy a tagjait megkülönböztesse és egymással szembe fordítsa őket. Küller János az Árpi csárdás beszélgetésen mellettem ült és fogadkozott, hogy ő megváltozott: lenyugodott, belátta a hibáit és tanult belőlük. Nem tartoztam azok közé, akik ezt elhitték, bár a falu érdekében kívánnám, hogy ez így legyen. Küller János nem tanult és nem változott semmit. Egy dolgot ismer: az irigység politikáját, amire nem lehet falut építeni.
LKriszta

HozzászólásSzerző: Dictator » szer. nov. 19, 2014 5:05 pm

> a, bár én és a mellettem ülők is úgy emlékeznek, nem "túl későn kapták
> meg a rendelet.." címszóval halasztotta el a PÜB elnök az adóügy
> tárgyalását, hanem "nincs kész a hatástanulmány.." -remélem most
> már jól idézetem, szorri ha tévedtem (mostantól mindent videózni fogok, a
> hasonlók elkerüléséért).
> A lényeg mindazonáltal úgy vélem fennáll: nincs még anyag a kezünkben.

Az tök jó hogy nov. 30-ig meg kell szavazni és még nincs kész a hatástanulmány? Persze ezt előre tudhatta mindenki, ezért sem akartak GGY-ék azonnal belenyúlni az adórendszerebe. Most megint lesz egy jó kapkodás és az új képviselőknek kb. 1-2 nap se hogy "megszavazzák". Normál esetben minimum 1 hónap kellene az egyeztetéshez.

Dictator

HozzászólásSzerző: Dictator » szer. nov. 19, 2014 5:21 pm

LKriszta írta:
> Az adórendelet ilyen irányú megváltoztatása kifejezetten bünteti a
> családokat. Sáhó Tibor és Küller János különös ellenséget lát azokban,
> akiknek gyerekeik vannak, lakóhelyül választották Pilisborosjenőt és még
> építkezni is mertek.
> A választási kampány idején az én választási gyűlésemen Sáhó Tibor
> kihangsúlyozta, hogy magasabb adót kell fizetni azoknak, akik jómódúak (a
> szóhasználatra nem emlékszem: jómódú, gazdag, tehetős, de a jelentés a
> lényeg). Küller János pedig a saját kampányrendezvényén mondta, hogy
> fizessenek többet azok, akik utóbb költöztek ide, mert a régen itt lakók
> már hoztak áldozatot a településnek azáltal, hogy finanszírozták a korábbi
> beruházásokat.
>

> Nincs az ellen semmi kifogásom, hogy az itt élők finanszírozzák a
> beruházásokat. LEGYENEK BERUHÁZÁSOK!!! Boldogan fizetek magas adót, ha azt
> látom, hogy utak épülnek, ha azt látom, hogy korszerűsítésre kerül a
> szennyvíztisztító és a gazdaságosabb működés meglátszik a havi számlánkon
> is.

> Amikor mi megvásároltuk a házunkat a vételárral megvásároltuk a közműveket,
> amivel a ház rendelkezett.
>
> Semmilyen közösségnek nem lehet érdeke, hogy a tagjait megkülönböztesse és
> egymással szembe fordítsa őket.

Ezt már 2012 óta szajkózom, nem lehet ilyen olyan szempontok alapján EKKORA különbséget tenni a lakosok között. Van aki 80% mentességet kap, van aki semmit. Ez ötszörös szorzó, ilyen nincs és nem is szabadna bevezetni. Jánosnak mindenki gazdag aki nem egy 300.000 forintos ronccsal jár és nem úgy van felöltözve mint egy szakállas házmester. Imádom amikor a tízmilliós luxusautókat és a százmilliós villákat összemossák a két-három milliós gépjárművek és 30-40 milliós házak tulajdonosaival. Ugyanis a legtöbb ház mára ennyit ér, az autók szintén. Mindenki tudja hogy egy új Suzuki áráért bármilyen 10-12 éves nyugati márkát meg lehet venni de ettől még egyik tulaj sem gazdagabb a másiknál. Ez a posztkomcsi ideológia az osztályharcot idézi, mert ezek az emberek semmi másban nem tudnak gondolkodni. Őslakosok az újak ellen, nyugdíjasok a fiatalok ellen, betonutasok a földút ellen. Könyörgöm aki földúton vett telket az a vételárba ezt érvényesíteni tudta annak idején, aki meg a Fő utcán lakik gondolom többet kell hogy fizessen. Olyan a világon sehol nincs hogy valaki azért fizessen többet mert később költözött ide? Hát ez micsoda sötét logika? Képzeljünk csak el egy olyan munkahelyet ahol kevesebb szja-t fizet az aki már 10 éve ott van, mint aki 1 éve dolgozik a cégnél. A régiek ugyan mivel finanszírozták volna a beruházásokat amikor pár éve még nem is volt építményadó/vagy csak tized ennyi? Meg tudja mutatni Küller hogy ő mire, mennyit fizetett be 2010 előtt? Na de nem is ez a lényeg, mert ennyi erővel külsőségek alapján is oszthatnának kedvezményt (saját maguknak). Annak idején az Öpe szakkör honlapján nem is értették a felháborodást hiszen neki mind csökkent az adójuk. Nem véletlenül, éppen ezért akarnak állandóan bekerülni a testületbe hogy a többség pénzén élősködjenek. Én inkább ezt vezetném be:

-nagymellűeknek 50%
-szőkéknek 25%
-18 évnél idősebbeknek-35 évnél fiatalabbaknak 20%

és ez mind összevonható!

Dictator

HozzászólásSzerző: Becskepisti » szer. nov. 19, 2014 7:01 pm

Távol álljon tőlem, hogy védjem Küllert, de ha abból indulunk ki, amit elővetített (nagycsaládos kedvezmény jövedelemhatárhoz kötése és ebből 1-2 gyerekesek támogatásának bevezetése), és abból, hogy betartja betartja ígéretét, tehát nem ró ránk semmilyen új (giga) adót, akkor támadásaitok jó része nem áll meg.
Ha a tényleg jómódú 3(+) gyerekesek nem kapnak alanyi jogon és ebből jut az 1-2 gyerekeseknek, azt úgy is értelmezhetjük, hogy tágítja a családi kedvezményt. Persze nagy kérdés, hogy ki(és hogyan?!) mondja meg, ki a gazdag?
Valaki azt is mondta nekem, és nagyon igaza van: ha nagycsaládos kedvezmény jövedelemhatárhoz kötött, akkor ne kapjon a milliomos nyugdíjas, neaggyisten 1-2 gyerekes sem alanyi jogú kedvezményt, mert az súlyosan diszkriminatív.
Jó lenne már látni a rendeletet/tervezetet - addig ezek mind csak katasztrófaelméletek lesznek..
Becskepisti

HozzászólásSzerző: LKriszta » szer. nov. 19, 2014 7:50 pm

Pisti nem értek egyet egyáltalán azzal, hogy a helyi adók kedvezményénél jövedelmet vegyenek figyelembe. Méltatlannak tartom, hogy egy nyugdíjasnak igazolnia kelljen a nyugdíja mértékét ahhoz, hogy kedvezményt kapjon. Egyáltalán bármilyen megkülönböztetést méltatlannak tartok.

Azt az elvet vallom, amit a választási programban is megfogalmaztam:

Az adókivetésnek csak akkor van értelme, ha az
a közösséget szolgálja. Ez pedig úgy tud megvalósulni,
ha az itt élők érdekeit összehangoljuk.
Mindenki, aki kinyilvánította, hogy közénk tartozik,
egyformán fontos a településnek. A jelenlegi
adórendszer igazságtalanságával különbséget
tesz Pilisborosjenő lakói közt, ezért tovább
nem fenntartható.
Az adó jelenlegi mértéke még kedvezmények
igénybevétele esetén is megfizethetetlen sokak
számára. Ebből következően adótartozás keletkezik,
ami a családok életében súlyos erkölcsi
terhet jelent, a falu számára pedig bevétel kiesést
eredményez.
LKriszta

ElőzőKövetkező

Vissza: Mi történik és minek kellene történnie Pilisborosjenőn?