Tűzre velünk! - erdő fák nélkül.

Pilisborosjenői, közéleti információ forrás.

Re: Tűzre velünk! - erdő fák nélkül.

HozzászólásSzerző: Vendég » szomb. nov. 01, 2014 11:42 am

Igen, ez az egyik a sok közül.
Vendég

HozzászólásSzerző: korte » vas. nov. 02, 2014 1:27 am

Mivel továbbra sincs információ arról, mi történik az önkormányzatban, nem tudjuk, hogy mi a legnagyobb probléma. Találgatunk.
Az biztos, hogy ha januárban új adórendeletet akarnak, akkor hamarosan elő kell jönni vele, mert szorít az idő. Persze minél később jön ki, annál nehezebb reagálni rá. Jobb lett volna, ha a választások előtt lettek volna rendelettervek, de nem lettek. Mostantól amúgy folyamatos rettegés lesz a közember élete, mert az önkormányzatok bármit megadóztathatnak.

Erdő ügyben megnyugtató, hogy nagy tarvágások nincsenek a környéken, tehát feltehetően a korszerűbb művelésbe esünk. Ennek ellenére nem tudom eldönteni, hogy ami itt folyik, az szakszerű-e. Olvasok hozzá, de közérthető és informatív anyagot még nem találtam, a Pilisi Parkerdő honlapja pedig nagyon szűkös. Találtam olyan dokumentumokat, amiben a Parkerdő hivatalosan tájékoztat egy önkormányzatot, hogy milyen művelést folytat, annak mi a célja és módja, és mikor mit tesznek. Valami ilyesmit várnék el rendszeresen nálunk is.
korte

HozzászólásSzerző: Vendég » kedd nov. 04, 2014 4:11 pm

korte írta:
> Találtam olyan dokumentumokat, amiben a
> Parkerdő hivatalosan tájékoztat egy önkormányzatot, hogy milyen művelést
> folytat, annak mi a célja és módja, és mikor mit tesznek. Valami ilyesmit
> várnék el rendszeresen nálunk is.

Nálunk is megjelent a hírmondóban néhány éve hogy hol és milyen munkálatok lesznek, mire számítsunk, és lehetőleg ne rohangáljuk a rendőrségre, ha azt látjuk, hogy fákat vágnak ki. (Az igaz, hogy helyrajzi számhoz hasonló kódokkal nevezték meg a helyeket, térképmelléklet nélkül.)
Előtte pedig volt szintén a hírmondóban meghívó egy olyan tájékoztatóra, ahol az erdei munkákat 10 évre tervező szakemberek várták az érdeklődőket. Több helyszín és időpont is meg volt adva, teljesen nyílt esemény, civilek, magánemberek is meg voltak hívva.
Szerintem ahol van normális faluújság, faluhonlap, ott a szerkesztőnek egy emailjébe kerül, hogy rendszeres tájékoztatást kérjen az ilyen várható erdei eseményekről.

Én elsőre ezt találtam, és a Parkerdő hnlapja egyáltalán nem rossz.
http://www.parkerdo.hu/szentendrei_erde ... szentendre

Ami az elején le van írva, az vonatkozhat ránk is, mert az a rengeteg fa ami ki van rakva az út mellé elég beteg, korhadt, én még tüzifának se venném meg.
Vendég

HozzászólásSzerző: korte » szer. nov. 05, 2014 11:26 pm

Igen, jó lenne a folyamatos tájékoztatás. Hatalmas sorokban állnak a kivágott fák, de még állnak olyan fák is, amelyeken ott a piros pötty (kilövési engedély). És persze jönnek-mennek a gyanús kisteherautók napközben. Ellenben eltakarították a gallyakat az útról. Hajlamos vagyok elfogadni, hogy az erdőművelés az ilyen, persze a friss élményem a Prédikálószéken azért elbizonytalanít.
De most új, valószínűleg minden eddiginél nagyobb veszélyt érzek. Jönnek a NERtársak!
http://nol.hu/belfold/tamadas-a-termesz ... en-1496543
korte

HozzászólásSzerző: E.MikeAttila » szer. dec. 10, 2014 6:20 pm

Idén már inkább senki ne menjen az erdőbe. Pláne egyedül! https://www.facebook.com/media/set/?set ... 3c8c563d62
E.MikeAttila

HozzászólásSzerző: korte » pén. dec. 12, 2014 6:19 pm

Én azért bemerészkedtem. Síkfutás lehetetlen, csak akadályfutás! A rengeteg kitermelt fa, és a jégtörte koronák láttán nem is tudtam eldöntni, mi okozott nagyobb pusztítást. Posztapokaliptikus.
korte

Előző

Vissza: Mi történik és minek kellene történnie Pilisborosjenőn?