Transzparencia

Pilisborosjenői, közéleti információ forrás.

Re: Transzparencia

HozzászólásSzerző: Dictator » szer. ápr. 23, 2014 1:50 pm

Eleve nem tudom értelmezni az időpontot, legalább olyan napra tették volna hogy másnap ne kelljen dolgozni. (Sajnos még mindig azt vallom hogy itt bárki bármekkorát hazudhat, idézhet kamujogszabályokat, terelhet ezért én az írásos vitákat jobban preferálom mert annak nyoma marad és tartalmilag utólag leellenőrizhető.) Nyilván az a szándék hogy minél kisebb karcolásokkal megússza az önérzetük, miközben a laptop mögül pislogva és a Jegyző szoknyájába kapaszkodva próbálnak magyarázkodni. Elég visszaolvasni pár oldalt, és számos kínos kérdést meg lehetne fogalmazni azok alapján.

Ha tényleg vannak itt még olyanok akik komolyan jelöltetnék magukat akkor itt egy kiváló alkalom a nyilvános bemutatkozásra. (Bár szerintem ezt már hónapokkal ezelőtt és csapatostul kellett volna megtenni.)
Hosszan nem mennék bele, nem olyan könnyű a helyzet, el kellene indulni, majd meglátjuk mi jön ki belőle.

A forrást elő kell teremteni, el kell végezni a munkát! Meg lesz az eredménye.
Dictator

HozzászólásSzerző: Kasszandra » szer. ápr. 23, 2014 2:43 pm

Dictator írta:
a
> Jegyző szoknyájába kapaszkodva próbálnak magyarázkodni.

Jaaaajjjj! Akkor nagyon ügyesen kell kapaszkodniuk!
Kasszandra

HozzászólásSzerző: imre » szer. ápr. 23, 2014 5:20 pm

Jaj, ne legyetek ilyen rosszindulatúak !
imre

HozzászólásSzerző: Dictator » szer. ápr. 23, 2014 5:31 pm

Igen, ezt még sokszor meg fogjuk kapni - jobb érvek híján - hogy itt mindenki rosszindulatú. Lehet csak viccnek szántad, de a kampány során ezzel még halmozottan fogunk találkozni.

A magam részéről csak annyit fűznék ehhez hozzá, hogy ez nem elő hanem utóítélet. Az ÖPE rajongótáborával ellentétben én sokáig türelmes és megértő tudok lenni, ha politikáról van szó. Minden új jelölt a nulláról indult nálam és a saját egyéni teljesítményének köszönheti azt, ahol most tart. Hunyó és Paksi nem tudott élni vele, az ÖPE fiúk meg valahol 2007-8 környékén játszották el a maradék hitelüket. Nem szabad az okot illetve az okozatot összekeverni, és onnantól kezdve érthetővé válnak a negatív reakciók, vélemények. Van mire ....
Hosszan nem mennék bele, nem olyan könnyű a helyzet, el kellene indulni, majd meglátjuk mi jön ki belőle.

Dictator

HozzászólásSzerző: Kasszandra » szer. ápr. 23, 2014 6:35 pm

Lárifári Dictator! Ok és okozat! Itt ez is olyan szubjektív dolog, ahogy minden ebben a faluban. Minden attól függ, hogy az aktuális érdek mit diktál. Ha kell azt is megmagyarázzák nekünk, hogy miért jó földutakon járni. Ezek után mit vársz még?
Kasszandra

HozzászólásSzerző: Dictator » szer. ápr. 23, 2014 9:59 pm

Úgy értettem hogy az ok (szar politikai teljesítmény) és az okozat (negatív fórumkritika) nem felcserélendő. Sokszor azzal mentik magukat hogy őket mindenki csak úgy hobbiból bántja, mintha abszolút rendben lenne a teljesítményük. Ilyenkor szeretik az elhangzott tényeket figyelmen kívül hagyni, és vagy a lelki nyavalygás, a harci retorika vagy a demagóg szimbólumpolitika felé terelnek. A kritizálók ugyanis kizárólag rossz emberek, elég róluk ennyit feltételezni valamint ezt felturbózni pár jelzővel és akkor a tartalom már egyáltalán nem fontos. Ilyenkor jut Hunya eszébe hogy ő tulajdonképpen ízig vérig nő, Paksinak a törvény szó katatón ismétlése, a mackóknak meg az hogy ők tulajdonképpen ízig vérig szakértők és ezt úgy tálalják mintha mindenre adekvát válasz lenne. A választók egy része meg sajnos birkaként követi őket ebben a téves önszuggesztióban.

Dictator

HozzászólásSzerző: Dictator » szer. ápr. 23, 2014 10:08 pm

Ez annyira de annyira mesterkélten megható, hogy érdemes pár év távlatából újra elolvasni:

http://www.hunyaeva.hu/index.php?option ... &Itemid=58

Dictator

HozzászólásSzerző: imre » szer. ápr. 23, 2014 10:27 pm

Még mindig aktuális. Legalább velünk van.
imre

HozzászólásSzerző: Vendég » szer. ápr. 23, 2014 10:46 pm

Ez valami mérhetetlenül gusztustalan, kb. annyira, mint írója!
Azt hiszem, most megyek okádni!
Köszi Hunya!
Vendég

HozzászólásSzerző: Kasszandra » csüt. ápr. 24, 2014 7:11 am

Dictator, sokszor nem tudom eldönteni, mi a célod egy-egy bejegyzéssel, ahogyan most a Hunya linkkel kapcsolatban sem. Népszerűsíteni akarod vagy épp az ellenkezőjét, fel akarod hívni a figyelmet a mesterkéltségére? Mert mindkettő lehet. Nem csak az okádók rekeszizmait tudja egy ilyen írás megmozgatni, hanem a limonádé kedvelők nyálelválasztására is képes hatni. Szerzője is inkább ez utóbbi célból írhatta.

Egyébként Hunyától megszokott minőséget kapunk itt is, nagyot akar szólni, de még egy gyenge pukkanásra sem elég. Az ősei bemutatásával próbálja elhitetni, hogy mennyire fontosak számára a gyökerek: annyira, hogy mindent ott hagyva hátat fordít az ottani életnek, az általuk kínálta lehetőségeknek és egy teljesen más életet választ. Büszkén sorolja, hogy mennyi nőies feladatot sajátított el, de ha megnézünk egy BP videót, rájövünk, hogy személyiségének talán ezzel a részével van a legnagyobb problémája. Ugyanis azt a személyiség jegyünket szoktuk a legjobban kihangsúlyozni amivel a leginkább hadilábon állunk.

Az meg, hogy a sors vonszol vagy vezet, egy külön filozófiai tanulmányt megérne. Ebben a gondolatban is akkora ellentmondás van, mint az egész nőben. Nem mindegy, hogy vonszol vagy vezet, ha mindkettőben passzív résztvevő az ember? De ha akaró vagyok, akkor aktívnak kell lennem. A sors irányít engem vagy én alakítom a sorsomat? Büszke vagyok arra, hogy akaró vagyok, de mégiscsak meghagyom a lehetőségét annak, hogy hivatkozni tudjak a sors általi vezetettségre? ...
Kasszandra

ElőzőKövetkező

Vissza: Mi történik és minek kellene történnie Pilisborosjenőn?