Transzparencia

Pilisborosjenői, közéleti információ forrás.

Re: Transzparencia

HozzászólásSzerző: Kasszandra » vas. ápr. 13, 2014 6:50 pm

Többször szorgalmaztam én is, hogy gyerünk, jöjjenek elő, akik indulni szeretnének. Pletyka szinten több név is kering a faluban, de konkrét megerősítés csak három embertől érkezett: GGY, BP és Paksi. (Utóbbi nyilvánosan nem, de személyesen többeknek megerősítette már.)
Kezdek arra a következtetésre jutni, hogy arra várunk, aki csak a vágyainkban létezik. Nyerjen egy több szinten megosztott faluban és utána vezesse sikerre a közösséget. Ilyen jelölt nincs, azokkal kell beérnünk, akikről tudunk. Küller és Hunya még bújócskázik, de én más jelöltekre nem számítanék, mert akkor csak magunkat csapjuk be.
Kasszandra

HozzászólásSzerző: Dictator » vas. ápr. 13, 2014 7:28 pm

Félreértesz, én sem a Messiást várom hiszen Ő már a negyedik ciklusra gyúr, de a falunak nem vált hasznára. Én azt várom hogy a bújócska helyett végre tartalmat lássak. Érveket,reális ötleteket, konkrét vállalásokat. Tudom ez 98%-ban nem fog teljesülni, de akkor is ezt tartanám normálisnak. Nem a régiek hazugságai érdekelnek, azt már 100-szor hallottuk hanem azt lenne jó tudni az új mitől jobb? Mivel a Paksi és Hunya Jani Kapitány ellenzékeként egyaránt leszerepeltek, ezért sokan (részben jogosan) mondhatják majd hogy minek újítani ha ott van nekünk a szakértő szuperhősünk, akinek az egész testület a lába előtt térdel. Az elődök hibái által okozott általános kiábrándultság kisérteni fogja a mostaniakat, ezért kellene hónapok óta már érvelniük maguk és a változás mellett. Van 6-8 kiemelt téma amit rendszeresen pörgetni kellene célcsoportokra bontva, hogy eljusson minden választóhoz és egyáltalán elmenjenek választani. Idővel meg kell keresni őket személyesen, nem csak arra várni hogy maguktól becsengetnek. Szép dolog egy saját honlap, de a RémHírmondóval nehéz lesz a későbbiekben konkurálni ha Wé-t elkapja az ihlet és belendül. Tájházi ingyen pia-kajáról nem is beszélve. Attól mert mi páran heti szinten foglalkozunk ezekkel, szerintem az emberek min. 50-60%-a csak téves vagy félinformációk szintjén hallott róluk. Sokukat meg egyáltalán nem érdeklik a tények, mert érzelmi döntést hoznak szeretem/utálom alapon. Ezekre külön-külön kell tudni reagálni, van akinek 5 mondat is elég de én hajlandó vagyok 5 oldalt is elolvasni ha arra érdemesnek találom. Remélem ezzel a faluban nem vagyok akkora kisebbségben, mint egy átlag parlamenti választásnál.
Hosszan nem mennék bele, nem olyan könnyű a helyzet, el kellene indulni, majd meglátjuk mi jön ki belőle.

A forrást elő kell teremteni, el kell végezni a munkát! Meg lesz az eredménye.
Dictator

HozzászólásSzerző: Kasszandra » vas. ápr. 13, 2014 8:45 pm

Dictator írta:
> Én azt várom hogy a bújócska helyett végre
> tartalmat lássak. Érveket,reális ötleteket, konkrét vállalásokat. Tudom ez
> 98%-ban nem fog teljesülni, de akkor is ezt tartanám normálisnak. Nem a
> régiek hazugságai érdekelnek, azt már 100-szor hallottuk hanem azt lenne jó
> tudni az új mitől jobb?

Igen, igazad van, tök jó lenne bújócska helyett végre tartalom. Amikor azt írtam, hogy csak a vágyainkban létezik, akkor egy ilyen jelöltre gondoltam. A már ismert jelölteket én nem tartom képesnek arra, hogy ezeknek az elvárásoknak megfeleljenek. Aztán persze arra sem, hogy akár a 2%-ot is teljesítsék. Erre gondoltam, hogy ne csapjuk be magunkat.
Kasszandra

HozzászólásSzerző: Kasszandra » szer. ápr. 16, 2014 9:31 am

És tényleg beindult! Ha nem is az ÖPE fórum újra, de Szerkesztő úr mindenképpen. Tegnap megjelent egy újabb írás tőle. Álljon itt mindjárt az első mondat:

"Sajnos előző hírünk közlése után közvetlenül kiderült, hogy egyelőre nem lesz mégsem kátyúzás. Az ok: az ajánlattevő vállakozó visszalépett." - ezt a mondatot Windisch László pilisborosjenői önkormányzati képviselőnek sikerült leírnia.
A nevét azért írtam ki teljesen, hogy ha valaki véletlenül jár felénk az is tudja, hogy kiről beszélek.
Nem egészen tudom mire vélni ezt a mondatot, csak feltételezéseim vannak: Ha a transzparencia jegyében született, akkor Windisch valami egészen mutáns változatát kapta el ennek a betegségnek. Inkább az az érzésem, hogy a felelősségtől akar megszabadulni: Ők mindent megpróbáltak, de hát egyetlen vállalkozó akadt egész Pilisborosjenőn, Pest megyében, Magyarországon, sőt az egész Unióban, aki meg tud felelni a rendkívül magas minőségi elvárásaiknak.

Másik gyöngyszem: "Más: az állam által beígért 112 milliós forrás máshová fog befolyni. Ismét!!!"

Ennek a mondatnak a megfogalmazása sem elég egyértelmű. Ha nem nyertünk a pályázaton, írja azt. Ja, megint a felelősség áthárításáról van szó: szerinte ők beadtak egy tökéletes pályázatot támogatható elemekkel, amit egyszer sem próbáltak módosítani, de az a ronda állam nem tartja az ígéretét. Ezzel szemben az igazság: beadtak egy pályázatot képtelen ötletekkel (Szedmák ház, szennyvíztisztító- nem is lehetett volna rá pénzt kérni), amiből és a módosításra irányuló próbálkozásból a belügyminisztérium döntéshozói előtt világossá vált, hogy egy olyan településvezetésre, amelyik a világ legegyszerűbb pályázatát nem tudja megírni, egy lyukas vasat nem lehet rábízni, nem hogy milliókat. Kedves Windisch Úr! Az igazság ez! Inkább ezzel kellene foglalkozni.

Ír még az Auráról is, de arról később! Előbb próbálok információt szerezni iskolában érdekelt falubeliektől.
Kasszandra

HozzászólásSzerző: Dictator » szer. ápr. 16, 2014 1:25 pm

Kasszandra,

Ne legyünk igazságtalanok, hiszen nem tudhatjuk hogy valóban Windisch Professzor írja ezeket, vagy csak egy Windisch Professzornak látszó tárgy! Az utóbbi sok mindent megmagyarázna, de félek hogy az előbbi esete áll fenn. A honlap nem indult be, csak a kampány ami abból áll hogy a nagy büdös semmit, amit eddig sikerült elérni, kimagyarázzák. Ezek a 100-150 karakteres írások pont semmire nem jók mint a szerzőik, érdemi információ nem derül ki csak félelmükben SMS/Twitter terjedelmű segélykiáltásokkal adnak életjelet magukról. Attól rettegnek legjobban mi van ha valaki többet akar megtudni ezekről és elmegy a Közmeghallgatásra, vagy küld egy emailt a honlapukra? Inkább nem árulnak el semmit, csak barátok közt. Akarom mondani elvtársak közt! Lassan Jani Kapitány is írhatna a híveknek pár szót, nem szép dolog hogy mindig valamelyik élettársa kommunikál helyette.

Az "írások" komolyságát és valóságtartamát mutatja hogy azokat kedvük szerint vonják vissza, költik át de mellesleg semmilyen tény vagy dokumentum nem támasztja alá.
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára Dictator szer. ápr. 16, 2014 2:17 pm-kor.
Hosszan nem mennék bele, nem olyan könnyű a helyzet, el kellene indulni, majd meglátjuk mi jön ki belőle.

Dictator

HozzászólásSzerző: Dictator » szer. ápr. 16, 2014 1:33 pm

Kasszandra írta:
Ezzel szemben az igazság: beadtak egy pályázatot képtelen
> ötletekkel (Szedmák ház, szennyvíztisztító- nem is lehetett volna rá pénzt
> kérni), amiből és a módosításra irányuló próbálkozásból a
> belügyminisztérium döntéshozói előtt világossá vált, hogy egy olyan
> településvezetésre, amelyik a világ legegyszerűbb pályázatát nem tudja
> megírni, egy lyukas vasat nem lehet rábízni, nem hogy milliókat.

Na ez látod nem lepne meg ... de erről sem ma vagy holnap fogjuk megtudni az igazat!

Kasszandra írta:
>Ők mindent megpróbáltak, de hát egyetlen vállalkozó akadt egész Pilisborosjenőn, Pest megyében, Magyarországon, sőt az egész >Unióban, aki meg tud felelni a rendkívül magas minőségi elvárásaiknak.

Beindult az ÖPE Mikulásgyár! Erkölcs, tudás, szakértelem, emberség ... remélem nem felejtettem ki semmit.

CSakaJani (ne)!

Dictator

HozzászólásSzerző: GergelyGyorgy » szer. ápr. 16, 2014 11:24 pm

Diktátor!
Azt írtad, nincs semmi új hír. Kikérem magunknak.Egy napon volt két új hír is.
A hivatali tárgyalódelegáció egyik szavahihető tagjától hallottam, hogy igenis visszakapjuk az iskolát, ingyen, bérmentve, nem nagyon kell költeni rá, tök jó állapotban van, eddig is folyamatosan használták -igaz csak raktárnak -, ha észnél vagyunk, szeptemberben ott kezdődhet a tanítás, remélhetőleg addigra a sportcsarnok is kész lesz ( ez komolyan így hangzott el).
Ugyanaz nap jelent meg az ezzel alig harmonizáló hírözön W-től, amiből azt is megtudtuk, az óvoda építése is FOLYTATÓDIK.
Megtudtuk azt is, hogy kátyúzunk, majd nem sokára, hogy mégsem kátyúzunk. Pedig van rá egymillió.
Lehet, az összeg nem felelt meg az egy szem galád vállalkozónak. De hátha lesz több pénz is . Csak nincs.
Pedig idézném Paksi kollegát: gazdálkodásunk jelenleg stabil és várhatóan az is marad.Az idei év időjárása eddig kímélte a közös kasszánkat is - mi lenne, ha fűtésre, síkosságmentesítésre öt-tíz millával többet kellett volna költeni -, költségvetésünk főösszegének döntő része a falu működtetését szolgálja(?). A kátyúzásnak meg nyilván semmi köze a falu működtetéséhez.
112 millió egészíti ki felhasználható forrásainkat. Ez W szerint máshová fog befolyni. Ismét.
Tornaterem meg lenne, akár kettő is, ingyen, csak nem kell, mert nem fér el a falu területén. Bár...
Még nem hivatalos, de jó ötletnek tűnik, meg lehetne építeni a Budai Téglától kapott bányagödörben (hamarosan autópályán is megközelíthető lesz), ami nagyjából 7800 négyzetméter, vagy lehet, hogy 5500, később tisztázzuk.
Mennyi hír lenne elég neked?
GergelyGyorgy

HozzászólásSzerző: Májer István » kedd ápr. 22, 2014 10:44 pm

2014 április 29.-én 17:00 órakor KT ülés lesz és 16 napirendi pontot szeretnének megtárgyalni ezt követően 18:00 órakor Közmeghallgatás lesz.
Kíváncsian várom,hogy melyik napirendi pontot fogják elnapolni vagy talán a közmeghallgatást?Vajon melyik napirendi pont olyan sürgős,amit a közmeghallgatás előtt kell megszavaztatni?
Mi takarhat a 14.pont" Nemzeti vagyonba vétel és hatósági eljárás megindítása (zárt)". Biztosan az Önkormányzat vagyonáról döntenek,mert arra szoktak hivatkozni,mikor zárt ülést rendelnek el.
Csatolmányok
140429KTmeghivo.pdf
(881.35 KiB) 316 alkalommal.
Májer István

HozzászólásSzerző: Becskepisti » szer. ápr. 23, 2014 9:24 am

István, ez nálam kimeríti a totális perverzió esetét: nyilvános közmeghallgatás/KT ülés előtt még benyomnak egy zárt ülést.
Egy dolgot bizonyít: sose mondd, hogy ennél már nincs lejjebb!
Csak szûklátókörû, zsigeri elôítéletességet ne..
Becskepisti

HozzászólásSzerző: Kasszandra » szer. ápr. 23, 2014 1:16 pm

Jaj, milyen rosszindulatúak vagytok!
Egy tökéletesen előkészített ülést pillanatok alatt le lehet nyomni. Ha beleszámítjuk Paksi köszöntőjét és búcsúját, illetve BP a Te hozzászólásod, akkor bő 3 perc jut egy előterjesztésre. Ennek elégnek kell lennie, ha senki nem akar majd kötözködni.
De van másik verzió is: azért tették a közmeghallgatás elé, mert abban bíznak, hogy akkor a kutya sem lesz kíváncsi a KT ülésre. Vagyis BP Tőled próbálnak így megszabadulni! Na, hogy tetszik?
Kasszandra

ElőzőKövetkező

Vissza: Mi történik és minek kellene történnie Pilisborosjenőn?