Ki mit tud?

Pilisborosjenői, közéleti információ forrás.

Re: Ki mit tud?

HozzászólásSzerző: Vendég » csüt. okt. 20, 2016 11:41 pm

Majd elfelejtem a kérdésere a választ, nem vertek, én vertem a magadfajta hangemberkéket, laposra!
Vendég

HozzászólásSzerző: Dictator » pén. okt. 21, 2016 12:18 am

tibor írta:
> A déli oldalra,beékelődve néhány nem fizető telke közé.

Mindjárt megmondom mi van neked hova beékelődve :) Nagyjából hat éve foglalkozom ezzel a fórumos témával, de ennyire közel még soha senki nem járt hogy lebuktasson. Tényleg, már hallom a vérszomjas Mackók brummogását az ablak alatt! Ha még hat évet ráfeszültök, talán meg lesz majd a házszám is. Igaz ennyi idő alatt és ennyi energiával már háromszor fel lehetett volna építeni Lazarétet és a Malomdűlőt egy lyukas betonkeverővel.

Teljesen kézenfekvő, zárt logikai láncot alkotó, tudományosan megalapozott, többszörösen bizonyított, szakértők által is alátámasztott empirikus tény hogy ha valamelyik önkormányzati böszme tönkrevág valamit, azért kizárólag én vagyok a hibás (illetve anyagilag, politikailag vagy erkölcsileg felelősségre vonható). Az se zavarjon hogy rajtam kívül lakik itt még legalább 1400-1500 olyan választó aki nem a ti Drágátokra szavazott, na az Önkormányzat által felkért brit tudósok legutolsó kutatásai szerint engem ebben a halmazban érdemes keresni. Ha naponta sikerül legalább 20 választót elrabolni és megkínozni, szerintem előbb utóbb valamelyik köpni fog és karácsonyig végeztek. Szép Álmokat, ne felejtsétek lefekvés előtt megetetni a kecskéket.
Hosszan nem mennék bele, nem olyan könnyű a helyzet, el kellene indulni, majd meglátjuk mi jön ki belőle.

A forrást elő kell teremteni, el kell végezni a munkát! Meg lesz az eredménye.
Dictator

HozzászólásSzerző: Dictator » pén. okt. 21, 2016 7:33 am

Vendég írta:
> Majd elfelejtem a kérdésere a választ, nem vertek, én vertem a magadfajta
> hangemberkéket, laposra!

Köszönjük Kolompár Rambó Sandokan, majd értesítjük! Most szépen nyugodjon le, vegyen mély levegőt mert ez itt már nem az Iskola folyosó 1972 -ben hanem egy fórum 2016-ban ahol felnőtt emberek fejlesztésekről, politikai ügyekről szoktak beszélgetni, rendkívüli esetekben a helyi pártelitet szidalmazva.

https://www.youtube.com/watch?v=j4WEp10P8Bc

(Ha több időt töltöttél volna a könyvtárban akkor tudhatnád hogy a retorikai kérdéseket nem kell megválaszolni, a "Vajon" szónak pont az a funkciója hogy utána bármekkora hülyeséget le lehet írni viszont ettől még a lazaréti tények nem változnak. )
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Dictator pén. okt. 21, 2016 8:00 am-kor.
Hosszan nem mennék bele, nem olyan könnyű a helyzet, el kellene indulni, majd meglátjuk mi jön ki belőle.

Dictator

HozzászólásSzerző: Dictator » pén. okt. 21, 2016 7:40 am

Vendég írta:
mért nem mész politikusnak, mucika?!

Nem tudom milyen mellépofázásról beszélsz, itt eddig a lazarétről volt szó és ti kezdtétek el terelni a témát SOKADJÁRA személyeskedő irányba, aminek amúgy semmi relevanciája nincs az elmúlt 10 évben történt problémáihoz képest: Ha akarnátok se tudjátok bizonyítani hogy nekem esetleg hol milyen telkem van/volt/lesz ebben a faluban. Te/Ti állandóan rólam beszélnétek mi pedig a lazarétről és a felelősökről szeretnénk. Politikusnak azért nem megyek mert szerencsére még nincs szükségem az állam csöcsére, elnök titulusra ill. közpénzre ahhoz hogy elboldoguljak az életben. Sőt még rendes végzettségem és munkám is van melyeket nem a komcsi rendszerben szereztem. Bár a mai világban kényelmesebb választás politikai semmittevőként alibizni, mint a versenyszférában munkát találni ebben egyetértünk. Én részvényes vagyok abban a kuplerájban amit ti Hivatalnak hívtok úgyhogy jósolgatás, tippmixelés helyett húzzatok szépen vissza dolgozni!

Dictator

HozzászólásSzerző: VendégX » pén. okt. 21, 2016 10:13 am

Idéznék egy vitakultúrával foglalkozó honlapról, ezen definíciók alapján a lazaréti nemfizetőktől még soha nem olvastam tárgyilagos hozzászólást.

A vitában résztvevő tárgyilagos, ha:
-állításait független vagy külső forrással alátámasztja
-érvelése következetes, racionális, tárgyhoz kapcsolódó
-a vitapartner állításait követi, és reagál azokra
-lehetőséget ad az ellenérvek kifejtésére
-elismeri a tévedés lehetőségét

A vitában résztvevő személyeskedő, ha:
-A vitapartnert sértően jellemzi
-A vitapartner korábbi tevékenységei állnak érvelése középpontjában
-A vitában résztvevő társadalmi helyzetére, előítéletre alapozza érveit, viselkedését
-A vitapartner érvelésének akadályozására, megzavarására törekszik
-A partnert nem tekinti egyenrangún
VendégX

HozzászólásSzerző: Dictator » vas. okt. 23, 2016 10:44 am

Ezt is a facebookról kellett megtudni:

Szia -Zsuzsa!
A jegyző az tényleg elmegy, mert máshol - lakóhelyéhez, Pest külsőhöz jóval közelebb talált egy sokkal jobban fizető állást. Az, hogy bizonyos lépései miatt lehetnek álmatlan éjszakái, és még lesznek is, méghozzá jó alappal, már csak az én szubjektív csatolmányom az ügyhöz.

A hivatal munkáját egyáltalán nem a Sáhótibi irányítja- majd hülye lenne, hisz az a mindenkori jegyző dolga! - ő csak egyszerűen a falu életét és a stratégiai lépéseket mozgatja a háttérből..érzésem szerint..
Gondolom azért te is erre gondolhattál, mikor kérdezted..

Van neki sok földje a Malomdűlőn, ahol igen régóta, és még mindig lakóparkot akar csinálni. Emellett a Tücsök utcai területen is van némi érdekeltsége (de itt kevés - mondjuk még valószínűleg így is jóval több, mint neked, vagy nekem), ahol ténylegesen fejlesztés várható.
A Tevével szemközt egy sima, hétköznapi mezőgazdasági területe van, ahol elvileg semmi mást nem csinálhat - de, mint hallom, mégis mozgolódik valamit...erre mondják a nálam okosabbak és tájékozottabbak, hogy állítólag belterületbe akarja vonatni - erre nem tudok mit mondani; maximum annyit, hogy a jegyző távozásáról -mint oly sok más dologról -is először a nálam tájékozottabb "civil" emberektől szereztem tudomást, csakúgy mint erről. Ennyit képviselői információbőségemről..
Mindenesetre ha ez a belterületbevonás napirendre kerül, rögtön szólok, ígérem!

Sáhó pár hete tényleg infarktust kapott, de köszöni szépen, jól van - állítólag rá két-három napra már szabadlábon volt (ezeket is megbízható falusi pletykából tudom!). Ha aggódsz érte, szívesen átadom jókívánságaid, ha legközelebb látnám...ehhez nagyjából csak be kell mennem a hivatalba, s szinte biztos, hogy előbb-utóbb felbukkan némi dokumentummal a hóna alatt..

Átvezető út kontra 30 millás bírság - ez tényleg meredek!! Ebből annyi igaz, hogy van átvezető út (talán nem illene, de én örülök neki hogy van), tényleg ki lett szélesítve-javítgatva. Ezzel kapcsolatban tényleg jött bírság a/z -egyébként kifejezetten eredendően elcseszett -nyomvonal megváltoztatása kapcsán. 1 millió Ft! Az is sok, de azért szerencsére nagyon nem 30!
A bírság nem jogerős, állítólag a kiszabó hivatal is hajlik rá, hogy hogy elfogadjon bizonyos méltányossági érveket (az eredeti nyomvonal szabálytalan, kivitelezhetetlen és mindenki számára - értsd közlekedők, gazdálkodók, környezetvédelmi hatóság- hátrányos volt), már csak azért is, mert ezeket maga a feljelentéstevő is belátta.

Lehet, hogy ha más képviselőt kérdeznél, sokkal jobb, kimerítőbb válaszokat kapnál - én csak ennyit tudok "ellenzékből".

Üdv,

Becskepista

Dictator

HozzászólásSzerző: Hans » hétf. okt. 24, 2016 4:29 pm

82/2016. (VI. 2.) KT határozat

Tárgy: Pilisborosjenő 705/23-24 hrsz-ú önkormányzati ingatlanok versenyfelhívására érkezett ajánlat elbírálása

1. Pilisborosjenő Község Önkormányzatának Képviselő-testülete úgy dönt, hogy a tulajdonában álló Pilisborosjenő, belterület 705/23 és 24 hrsz- alatt nyilvántartásba vett telek ingatlanok értékesítésére meghirdetett versenyfelhívásra érkezett ajánlat érvényes, az eljárás érvényes és eredményes.
2. Az 1. pont szerinti eljárásban benyújtott egyetlen ajánlatot a Kis Lakópark Ingatlanfejlesztő és Forgalmazó Kft. (1036 Budapest, Bécsi út 1/19., Cg. 13-09-085637) tette.

Máris módosítják,lásd KT meghívót!
Csatolmányok
ktmeghivo20161027.pdf
(524.94 KiB) 143 alkalommal.
Hans

HozzászólásSzerző: Konyak » kedd okt. 25, 2016 11:58 pm

Dictator
A vendégek csak ilyenek. A fórum néha olyan, mint a háziibuli, valaki belehány az akváriumba... Ettől színes a világ ( szegény halaknak is).
Becske komoly és hiteles, mint egy frissen nyomott harmincforintos. Bezzeg az LMB bizottság, testületi züllések... Ajvé, ott gondolkodni kell, dolgozni kell, de nem sikeredik. Ideális ellenzék a maciknak. Fogadni merek, hogy a Kis Lakópark Kft ügyében is csendben volt. Pedig pont ott kellene mondani a magáét.

Komoly gondok lesznek a hivatallal. Röviden, ha az öt év munka után felálló jegyző utódja Sáhó-kutya, akkor régen rossz. Ha nem, akkor szembesül a két nagy cimborával, és hamar menekülőre fogja, vagy kamikaze módon megpróbál rendet rakni, és egyedül marad a Tégla, Kis Lakópark és a Lazarét össztüzében, a brummogók klubja próbaidő alatt kilapátolja, stb. Nem tudom, kit sajnáljak: a balekot, a dolgozókat, vagy a falut. Becskêt nem fogom.
Konyak

HozzászólásSzerző: kantor » szer. okt. 26, 2016 5:40 pm

Mit tervez a Diszpolgár és mit tervezhetnek a többiek?
kantor

HozzászólásSzerző: Dictator » szer. okt. 26, 2016 6:03 pm

Konyak,

Vendégeink fantáziája rendkívül sokszínű amikor vádaskodni vagy rágalmazni kell, csoda hogy még nem jöttek rá valójában én vagyok Hitler és Sztálin titkos gyermeke akit a lazaréti kazamatákban neveltek. Sajnos amikor tényekről vagy a transzparenciáról kellene beszélni, ezen lelkesedésük hamar erodálódik mint Becskepisti vagy Küllerjani támogatottsága. Intellektuális zuhanórepülésük jól beleillik a helyi politikai elit igénytelenségébe és gátlástalanságába mely kizárólag a Küller féle szakértők szellemi gondnoksága alatt jöhetett létre. A helyi kocsmák, bálok és borospincék megfelelő inkubátorként termelték ki az utánpótlás válogatottat, mindaddig amíg be nem köszöntött az internet kora és el nem fogyott a (közpénz)aranyeső. Most már csak pár tuti állás és telekbiznisz maradt a helyi KISZkirályok markában, ebből kell hogy fussa majd nyugdíjra, pelenkára, ügyvédre meg gyógyszerre az egész családnak. Na meg ott vannak a fanatizálható rétegek akik egzisztenciálisan és spirituális értelemben is függenek a Nagy Vezértől. Nem kell itt se gondolkodni, se rendesen dolgozni csak rácsatlakozni az önkormányzat forrásaira és hinni és hinni és hinni a hazugságaiknak. Cserébe húsz évig nem kell többet állásinterjúkra járni, ez a mai világban nagy szó. Ezt a rendszert máshol is kimaxolják mint pl. Üröm, viszont ott legalább a lakosoknak jut néha belőle valami ezért könnyen szemet hunynak felette. Én az ürömi szint harmadáért sem háborognék már.

Itt a lét a tét, itt sok lé a tét ... hidd el hogy a Jegyző esetében is idomított példányt fognak alkalmazni.

Dictator

ElőzőKövetkező

Vissza: Mi történik és minek kellene történnie Pilisborosjenőn?