SUGÁRVESZÉLY?

Pilisborosjenői, közéleti információ forrás.

SUGÁRVESZÉLY?

HozzászólásSzerző: Dictator » szer. dec. 02, 2015 6:40 pm

http://hvg.hu/itthon/20151202_Radioakti ... sborosjeno

Már bocsánat a durva kifejezésért, de mi a faxnak hozták be ezeket a Kápolnától a faluközpontba, veszélybe sodorva egy teljes Iskolát meg a lakókat? Teljesen hülyék ezek? A Mester ilyenkor hol szakért, vagy pont hitelért ment kuncsorogni és nem ér rá elmagyarázni a droidoknak hogy ilyenkor mit diktál a józan ész?

Szerencse hogy ez is csak egy a sok tipikus helyi történet közül!
Hosszan nem mennék bele, nem olyan könnyű a helyzet, el kellene indulni, majd meglátjuk mi jön ki belőle.

A forrást elő kell teremteni, el kell végezni a munkát! Meg lesz az eredménye.
Dictator

Re: SUGÁRVESZÉLY?

HozzászólásSzerző: Dictator » szer. dec. 02, 2015 7:50 pm

A dobozok minimális mértékben radioaktívak, de ez veszélytelen, mondta az Origónak Küller János polgármester, majd hozzátette: "hacsak nem eszi meg az ember". A településvezető szerint nagyon nagy volt a felhajtás a faluban, de jobb a túlzott óvatosság.

Akkor legközelebb vigyék a cuccot a Küllerhez, ne az Iskolába, azt ő majd megeheti.
Hosszan nem mennék bele, nem olyan könnyű a helyzet, el kellene indulni, majd meglátjuk mi jön ki belőle.

Dictator

HozzászólásSzerző: Dora Bacso » csüt. dec. 03, 2015 8:31 am

Amikor a vörösiszap elöntötte Kolontárt, a MAL Zrt vezérigazgatója azt mondta hogy az iszap nem veszélyes! abban a katasztrófában 10 haltak meg, a többit ne is említsük.

Azért ragadok most tollat, mert az Origoban azt olvasom, hogy pánik volt Pilisborosjenőn, mivel radioaktiv anyagot találtak, ami a mi polgármesterünk szerint csak minimális mértékben veszélyes akkor ha megesszük.
Az a kérdés, hogy mit nevezünk minimális mértéknek. Pontosan szeretném, mitöbb, akarom tudni. Ma reggel hozták be ezt a mindenki számára egyértelmüen veszélyes anyagot a külterületről a falu közepébe, közel az iskolához, jelesült az én abakom alá. Aztán nézegették, hivogatták a kataszófa védelmet, méregettek, értesítgették az utca lakóit (kivéve az én családomat, aki szomszédos a telephellyel). Majd 13,00 óra felé mindenki visszaköltözhetett a helyére, az iskolásgyerekek is, de az anyagot csak 17.00 órakor szállították el.
Ez azt jelenti, hogy a "minimálisan" veszélyes anyagot 8-10 órán át a falu közepén nem messze az iskolától, de még közelebb az én házamhoz - tárolták. Este 17.00 órakor zárt autóban rendőrségi felügyelet mellett elszállították. (Lehet hogy azért mert akkor már igencsak felemeltem a hangomat?)

Hadd kérdezzem meg, mielőtt beszállították az ablakom alá, nem lehetett volna megkérdezni tőlünk hogy akarunk-e a mai napon ilyen szomszédságban élni?

Hát nem várható el az önkormányzatunktól egy minimális körültekintés sem? Majd mi eldöntjük hogy akarunk-e egy minimálisan sugárzó tárgy mellett lenni egész nap csak hozzanak abba a helyzetbe hogy választhassunk. De nem hoznak, hanem ránk erőltetik a szakszerűnek igazán nem mondható akaratos döntéseiket. Na ezt kikérem magamnak.

És most akkor várom a tájékoztatást hogy mi az a minimálisan veszélyes mérték. Mert a radioaktivitásnak nem a minimális a mértékegysége!!! És mert senki sem mond semmit, mert hírzárlat van, ami önmagában véve is felettébb gyanús. És ilyenkor a mellébeszélés nem nyugat meg senkit!
Dora Bacso

HozzászólásSzerző: mocsok » csüt. dec. 03, 2015 10:09 am

Ugyanez volt az első, ami felmerült bennem: látták rajta a jelzést és ezek után beszállították a falu közepébe!!!????
Az iskolával szembe... IQ bajnokok.
Jellemző, hogy a falu honlapján erről 0 információ van fent.
mocsok

HozzászólásSzerző: Kasszandra » csüt. dec. 03, 2015 10:23 am

Én arra szeretnék választ kapni polgármesterünktől, hogy a sugárzás szájban oldódik vagy a gyomrunkon át szívódik fel? Tehát lehet-e szopogatni, csak lenyelni nem, vagy inkább ne is szopogassuk?
Kasszandra

HozzászólásSzerző: Vendég-Pbj. » csüt. dec. 03, 2015 11:03 am

Kúltúr környezetben ilyenkor az illetékes vezető önként távozik.
Amúgy meg vasvillával kergetik el...
Vendég-Pbj.

HozzászólásSzerző: Dictator » csüt. dec. 03, 2015 3:05 pm

Kultúr környezetben sok minden másképpen történne.

Én jóhiszeműen azt tartom életszerűnek hogy csak későn jöttek rá mi ez és addigra már behozták a telepre. Viszont utólag nézve ez akkor is fatális hibának bizonyult, és több száz ember életét sodorták veszélybe. Egy hiba akkor is végzetes lehet ha véletlen, nemtörődömség vagy szimpla emberi butaság okozta és nem a szándékos károkozás. Kérdezném a környezetvédő frakciónkat, ők mit szólnak mindehhez? Miközben az Egri várat meg a virágokat félti mindenki, nem kellene elgondolkodni ezen az önkormányzati hulladéküzemen ott a falu közepén, szemben egy Iskolával. Ha csak 10 évente hibáznak egyet, máris óriási károkat okoznak mindenkinek. Egy hiba is sok, ha ilyen súlyos problémát tudnak vele okozni.

Dictator

HozzászólásSzerző: Dictator » csüt. dec. 03, 2015 6:52 pm

Közben elolvastam a helyi Híradót, ezek tényleg menthetetlenül hülyék: rajta volt a jelzés, de bevitték további ellenőrzésre. Vajon mi a tökömmel ellenőrizgetik ők a sugárzást? Kalapáccsal vagy hókotróval?

"A pilisborosjenői általános iskola Iskola épületével szemben található Falugondnokság dolgozói a Budai úton, a Rozália Kápolnánál engedély nélkül lerakott szemét között sugárzóanyag jelzéssel ellátott zsákokat találtak és ennek ellenőrzésére a zsákokból kivettek néhány darab alkatrészt és azokat bevitték a gondnokság területére további ellenőrzésre. A szemrevételezéskor azonban felébredt a gyanú, hogy veszélyes lehet, ezért kihívták a Katasztrófavédelmi Igazgatóságot."

pbjhirmondó

Dictator

HozzászólásSzerző: Dora Bacso » pén. dec. 04, 2015 9:24 am

Olvasva az azóta keletkezett híranyagot ill. az Önkormányzat összefoglalóját továbbra is fenntartom a véleményem: hogy csak megy a parasztvakítás és a ködösítés.

Mivel tudjuk, hogy a műszer "minimális" sugárzást bocsátott ki, jó lenne ha valaki elmondaná a sok mellébeszélés helyett hogy milyen dózist kaptunk.

Engem nem nyugtat meg hogy most egy minimális dózissal megúsztam de akár holnap erősebb sugárveszélynek tehetnek ki. Ezt csak akkor kerülhetnénk el ha ide már nem hozhatnának veszélyes anyagokat. (Más veszélyes anyagot is tárolnak itt!)

A nagyobb probléma az hogy véleményem szerint az Önkormányzat körében nincsen olyan munkatárs aki legalább minimális szinten ismerné a veszélyes anyagok kezelését és tudja hogy vészhelyzet esetén mi a teendő. Ez viszont óriási probléma az események tükrében. Igy a jövőben is bármikor kitehetnek bennünket lakókat, a szemben lévő iskola tanulóit egy igen komoly veszélynek. Azt a tény pedig hogy a kapunk előtt álltak de bennünket nem is értesitettek, nem tudom minősiteni! Ugy látszik erre a feladatra nem nőtek még fel.

Addig amíg csak ködösítenek én nem hiszem el hogy ez alkalommal a rakomány nem volt veszélyes.Miután a katasztrófavédelem és a mobil-labor valamint a tűzoltóság elvonult, a rendőrség továbbra is biztositotta a terepet. 3 óra elteltével visszajöttek a helyszinre, tovább méregettek, kúsztak a földön is, számolgattak, és ezután a saját jármüvükkel vitték el az anyagot. Namár ha ez nem lett volna veszélyes, csak egy ipari hulladék lett volna akkor valószinüleg nem jöttek volna vissza és nem vitték volna el a müszert, hanem bedobták volna az első kukába. És addig tartom fenn a vélelmemet amig ezt meg nem cáfolja valaki tényekkel.

Maga a polgármester is azt nyilatkozta hogy minimálisan de veszélyes volt
Dora Bacso

HozzászólásSzerző: VendégX » pén. dec. 04, 2015 11:02 am

Ha az én szomszédságomban történt volna mindez, a teljes igazságot akarnám tudni nem csak a polgármester verzióját!
VendégX

Következő

Vissza: Mi történik és minek kellene történnie Pilisborosjenőn?